Dom i wnętrze

Kupujemy pierwszą drukarkę do domu

Napisany przez easylife

epson_sx235w_web.png.nac.pngObecnie drukarka potrzeba jest praktycznie w każdym domu, szczególnie jeśli pracujemy na własny rachunek lub mamy dzieci w wieku szkolnym. Właściwie jest to sprzęt, który zawsze prędzej czy później okazuje się niezbędnym do codziennego życia.

Jeśli będziemy drukować niewielkie ilości dokumentów to warto zdecydować się na małe urządzenie, najlepiej z możliwością bezprzewodowego połączenia z naszym komputerem. Coraz więcej firm wprowadza właśnie takie rozwiązania, ponieważ jest to o wiele bardziej wygodne. Przykładem takiego urządzenia może być Epson Stylus SX235W, które ma Wi-Fi, a ponadto łączy w sobie drukarkę, skaner i kopiarkę. Zatem bez problemów, zbędnych kabli i marnowania czasu na ciągłe podłączanie możemy drukować, skanować i kopiować.

Poza tym takie urządzenie możemy postawić z dala od komputera, co jest korzystne szczególnie jeśli mamy małe biurko i niewiele miejsca obok na postawienie dodatkowego sprzętu. Producent tego modelu również zadbał o to by sprzęt był jak najmniejszy, drukarka jest mniejsza od standardowych i ma elegancki wygląd, co jest ikoną marki Epson.

W obecnych czasach przy szybkim rozwoju nowych technologii drukarka bezprzewodowa pozwala na drukowanie ze smart fonów czy też tabletów, które są już powszechnie używane i wykorzystywane, szczególnie do gromadzenia różnego rodzaju plików czy dokumentów.

Pamiętajmy by zwrócić uwagę na energooszczędność zakupionego sprzętu. Co prawda sporadycznie użytkowane urządzenie nie pobiera zbyt wiele energii, jednak jeśli będziemy musieli korzystać ze sprzętu często, to warto zdecydować się na model, który jest nowoczesny i energooszczędny zarazem.

Dobrze jest sprawdzić jakie będziemy ponosić koszty eksploatacji, w szczególności trzeba zwrócić uwagę na koszt atramentów bądź tonerów w zależności od rodzaju drukarki. Dobrze jest jeśli w drukarce atramentowej zastosowano oddzielne pojemniki z tuszami, co znacznie obniża koszt i pozwala na zakupienie wybranego koloru.

Źródło fot.: http://www.epson.pl

Zostaw komentarz