Styl życia

Lubliniec – co warto zwiedzić w okolicy?

Napisany przez easylife

Lubliniec to zabytkowe miasteczko położone w województwie śląskim. Jest to centralne miasto powiatu lublinieckiego. Mieścina tworzy niezmiernie ważny okręg gospodarczy, turystyczny, kulturalny, edukacyjny, rolniczy i przemysłowy ziemi lublinieckiej, a także całego północnego regionu województwa śląskiego. Wiele podróżnych decyduje się na odpoczynek w Lublincu zwłaszcza przez historyczną charakterystykę tego miasteczka. W miejscowości następują jednak też innowacje, które umożliwiają rozwijanie się różnego typu biznesów. Z tego powodu w gronie odwiedzających szczególnie często zauważyć można biznesmenów, którzy zawierają umowy z miejscowymi producentami. Lubliniec jest więc ciekawym regionem zarówno dla szukających odpoczynku, jak i rekinów biznesu. Dowiedz się, w jaki sposób możesz szybko odszukać piękne zabytki, ale także najlepsze przedsiębiorstwa, które oferują najwyższej jakości przedmioty.

Przegląd najważniejszych przedsiębiorstw w Lublińcu

W powiecie lublinieckim ogromne znaczenie dla pracy tego terenu mają duże przedsiębiorstwa, które działają w kilkunastu różnych gałęziach gospodarki takich jak:

  • włókiennictwo,
  • kosmetyka,
  • motoryzacja,
  • recykling odpadów.

Poza tym nieustannie powiększają się inne części gospodarki. Rosnącą popularnością cieszy się budownictwo, a szczególnie wytwórstwo obiektów wykończeniowych takich jak pochwyty i zadaszenia. Rozwija się także przemysł spożywczy i gastronomiczny. Reprezentowany jest przez takie firmy jak zakłady piekarsko-ciastkarskie bary piwne czy też lokale serwujące specjały z wielu stron świata. Resztę przedsiębiorstw funkcjonujących w Lublińcu z łatwością możesz znaleźć na stronie: https://e-lubliniec.pl/. Wyróżnione są tam zarówno różnego typu sklepy, jak i lokale usługowe. Dzięki temu możesz porównać interesujące oferty i wybrać tę najkorzystniejszą. Przede wszystkim warto zainteresować się z kategorią usługi transportowe Lubliniec. Te miejsca mogą okazać się potrzebne w wielu wypadkach.


Jakie atrakcje trzeba zobaczyć w Lublińcu?

Lubliniec jest niezwykle ciekawą lokalizacją dla rowerzystów. W okolicy krzyżuje się wiele tras rowerowych, które są często wybierane przez amatorów jednośladów. Na terenie Lublińca znajduje się również dużo parków, zieleńców oraz innych miejsc przeznaczonych do codziennego wypoczynku. Przez miejscowość przepływa parę rzek takich jak Lublinica, Mała Panew, Rokitnica oraz Wilczarnia, które zapewniają komfortowe warunki do odłączenia się od obowiązków. Przyjezdni zainteresowani piękną architekturą bez wątpienia powinni skierować się do Kościoła św. Anny oraz św. Mikołaja, a także zobaczyć zabudowania na Rynku. Najczęściej odwiedzanym obiektem historycznym jest jednak zamek, który obecnie pełni funkcję obiektu hotelowego z restauracją. Regularnie organizowane są tam eventy kulturalne takie jak wernisaże malarskie, wesela i inne zgromadzenia okolicznościowe.

Życie kulturalne i sportowe w Lublińcu

W Lublińcu odbywają się coroczne eventy, które zachęcają do odwiedzenia miasta tłumy fanów z całego regionu. Do najchętniej wybieranych zaliczyć można Festiwal Rowerowy Together, Piknik Rycerski, Rajd Lubliniecki czy Dni Lublińca. Podczas pobytu w mieście warto też zobaczyć Muzeum ku czci św. Edyty Stein. Jej burzliwe życie oraz czas, w którym żyła, mogą okazać się bardzo ciekawe. Lubliniec jest też kluczowym ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym w regionie. W miasteczku znaleźć można korty tenisowe, kąpieliska, baseny, a także boiska do piłki nożnej. Lubliniecka baza sportowa jest więc dobrze rozbudowana.

Zostaw komentarz