Styl życia

Mężczyźni, którzy są na szczycie dbają o depilację

Napisany przez easylife

Ostatnie lata wprowadziły nowe trendy w zakresie pielęgnacji męskiego ciała. Gładka skóra twarzy coraz częściej ustępuje modnej brodzie, a wydepilowane pachy, plecy, tors i nogi nie są domeną sportowców, modeli czy… chippendales’ów. Mężczyzna, podobnie jak kobieta, chce być atrakcyjny, budzić pożądanie oraz utrzymywać higienę na dużo wyższym poziomie, niż miał to miejsce niespełna ćwierć wieku temu.

Z analizy zapotrzebowania rynku na kosmetyki i inne urządzenia do depilacji męskiego ciała, przeprowadzonej przez m.in. Philips czy magazyn: „Men’s Health” wynika, że ponad 65% mężczyzn przyznaje się do depilacji pach, z czego zaledwie 16% ankietowanych to sportowcy. Ponadto 30% badanych regularnie depiluje torsy a 1/5 uczestników sondażu zadeklarowała depilację miejsc intymnych. W drogeriach można spotkać coraz więcej kosmetyków do depilacji dla mężczyzn a w salonach kosmetycznych pojawiają się atrakcyjne zabiegi skierowane do Panów.

Nawet w popularnej filmowej produkcji – „Seksie w wielkim mieście” męska depilacja przestaje być tematem tabu. Jedna z głównych bohaterek Charlotte przyznaje, że bujnie owłosione plecy Harry’ego są dla niej nie do zaakceptowania. Coraz częściej kobiety przyznają, że oczekują od mężczyzny wydepilowanego ciała. Jednak „depilacja” niechcianego owłosienia jest inaczej postrzegana przez mężczyzn, a inaczej przez kobiety. Płeć piękna decyduje się na depilację „na gładko”, czyli całkowite usunięcie owłosienia, zwłaszcza z nóg, pach i miejsc intymnych. Panowie nie rzadko, jedynie przycinają długość włosów, np. na torsie, czy pod pachami. Do skrócenia długości włosków najlepiej sprawdzają się maszynki elektryczne z możliwością regulacji strzyżenia. Jest to pośrednie rozwiązanie problemu. Po skróceniu długości włos staje się twardszy, ciemniejszy i wyraźnie grubszy a jego zakończenie ostre. Wbija się w materiał a w konsekwencji może być widoczny.

Obowiązkowe części ciała, które powinny być wydepilowane ze względów, przede wszystkim, estetycznych to: kark, uszy, nos, szyja, plecy i ramiona. Tak, tak drodzy Panowie – poznając kobietę macie jedną możliwość zrobienia pierwszego wrażenia. Wystające włosy z nosa, zarośnięty kark czy plecy mogą Was już na wstępie zdyskwalifikować. O ile, zarośnięty tors to nie zbrodnia, o tyle wystające kłębki włosów z nosa czy spod koszulki są odrażające.

Na poprawę poziomu higieny wpłynie usunięcie owłosienia z miejsc intymnych, pośladków i pod pachami. Na włoskach nie będzie gromadził się pot. Do depilacji tych obszarów można wykorzystać: maszynki jednorazowe – dające szybkie, lecz krótkotrwałe rezultaty oraz depilatory elektryczne. Coraz więcej producentów drobnego sprzętu AGD kieruje swą ofertę specjalnie dla mężczyzn. Poza specjalnymi pęsetami, które chwytają nawet bardzo krótkie włoski, urządzenie posiada dodatkowe nakładki przeznaczone do usuwania owłosienia z miejsc szczególnie wrażliwych. Depilację można przeprowadzić samodzielnie w domu, przy czym należy pamiętać, że wiąże się ona z pewnym odczuwalnym dyskomfortem/ bólem. Podobnie jak metoda depilacji woskiem. Cena zabiegów w salonach kosmetycznych poszczególnych partii ciała  wynosi około:

plecy: 50-100zł, tors: 50-70zł, pachy: 35zł*.

* Oczywiście podane ceny mają charakter orientacyjny. Szczegóły na temat zabiegów uzyskacie w wybranym salonie.

Depilacja depilatorem elektrycznym czy woskiem pozwala usunąć owłosienie na okres do 4 tygodni. Po zabiegu dość często pojawiają się podrażnienia w postaci czerwonych, nieestetycznych krostek, a także problemy: wrastających włosków oraz zapalenie mieszków włosowych.

Tym Panom, którzy zdecydują się n trwałe usunięcie owłosienia, polecamy depilację laserową. Laser  za pomocą wiązki światła o dużej energii trwale niszczy cebulkę włosa, powodując, iż włos w tym miejscu już nie odrośnie. Podczas jednego zabiegu depilacji laserowej niszczonych jest około 30 % włosów czyli tych, które znajdują się aktualnie w fazie aktywnego wzrostu – anagenu. Pozostałe włosy nie są w tej chwili czułe na światło lasera, należy wówczas poczekać aż wejdą w fazę anagenu, czyli ok 4-6 tygodni i wówczas należy wykonać kolejny zabieg depilacji laserowej.
W celu trwałego usunięcia owłosienia należy wykonać serię zabiegów. Seria zabiegów to kwota ok. 1000zł. Należy jednak pamiętać, że jest to inwestycja na całe życie, gdyż włosy usuwane są permanentnie.

 

Zostaw komentarz