Styl życia

Mazury – cud natury na weekend

Napisany przez easylife

Mazury to jeden z najpiękniejszych zakątków naszego kraju. Nie bez przyczyny określa się je jako cud natury. Malownicze jeziora, lasy pełne grzybów i jagód oraz ciekawe ukształtowanie terenu przyciągają tłumy turystów o każdej porze roku. Mazury wybierają na wypoczynek nie tylko amatorzy sportów wodnych, ale także wszyscy, którzy szukają miejsca na relaks lub chcą podreperować zdrowie. Najlepiej oczywiście wyjechać na dłużej, jednak nawet weekend na Mazurach pozwoli naładować akumulatory i wypocząć przed kolejnym tygodniem pracy.

Mazury – Gdzie na weekend?

Zastanawiając się nad tym, gdzie na weekend wyjechać, warto pomyśleć, jak chcemy spędzić ten czas i co nas interesuje.
Osoby lubiące miejscowości, które tętnią życiem, a w sezonie deptaki i kawiarnie pełne są turystów, powinny wybrać znane miejsca takie jak Mikołajki, Giżycko czy Augustów. Malowniczo położone miasteczka zapewniają turystom wiele atrakcji, bez problemu można tu wypożyczyć kajaki, rowery wodne, a zimą poszusować na nartach. Po aktywnie spędzonym dniu warto zajrzeć do dobrej restauracji, których w tych miastach nie brakuje, i spróbować pysznego regionalnego jedzenia, przede wszystkim słynnych kartaczy.
Miłośnicy historii, szczególnie starych zamków, także znajdą na Mazurach coś dla siebie. Bez problemu można zaplanować krótki weekendowy wyjazd, w czasie którego osoby zainteresowane starymi dziejami, na przykład historią zakonu krzyżackiego, będą miały okazję
zobaczyć zamek w Rynie, Węgorzewie lub Szczytnie, gdzie był więziony Jurand ze Spychowa – słynny bohater ” Krzyżaków”.

Do Krainy Wielkich Jezior po zdrowie

Wiele osób wybiera Mazury, by chociaż przez kilka dni odpocząć z dala od zgiełku miasta i skorzystać z dobroczynnych zabiegów leczniczych. Niektórzy wybierają krótki pobyt w sanatorium, w którym oprócz pensjonariuszy skierowanych przez NFZ przyjmowani są także klienci prywatni. Jednym z takich obiektów jest na przykład sanatorium w Augustowie. Leczy się w nim schorzenia narządów ruchu, układu kostnego, ale także chorzy na serce mogą skorzystać z dobroczynnych zabiegów.

W czasie pobytu od piątku do niedzieli można zapisać się na leczniczy masaż lub skorzystać z kriokomory. Ceny pokojów wynoszą od 70 do 130 złotych w zależności od standardu, natomiast koszt zabiegów waha się od kilkunastu złotych na przykład za okłady z borowiny czy prądy Tensa do kilkudziesięciu złotych za masaż pleców.

Wsi spokojna, wsi wesoła

Dla wielu mieszczuchów dużą atrakcją są pobyty w gospodarstwach agroturystycznych na Mazurach. Położone w niewielkich miejscowościach, zazwyczaj nad jeziorem, często także z dostępem do małej prywatnej plaży, są oazą ciszy i spokoju. Gospodarze dopieszczają swoich gości wyśmienitym jedzeniem, tradycyjnymi kartaczami i sękaczem, a także organizują im różne atrakcje, na przykład przejażdżki po okolicy wozem drabiniastym, ogniska czy, zimą, kuligi.

Zaplanuj weekend na Mazurach

Ponieważ Mazury na weekend to bardzo kusząca i atrakcyjna propozycja, lepiej wyjazd wcześniej zaplanować i zarezerwować noclegi. Obecnie bez problemu można to zrobić przez internet i mieć pewność, że przygotowany pokój na nas czeka. Chyba, że ktoś woli wypad pod namiot, więc raczej nie będzie miał problemu, bo pól namiotowych nie brakuje.
Bez wątpienia weekend na Mazurach to świetny pomysł na odpoczynek i nabranie dystansu do codziennych problemów. Warszawiacy mogą mieć ten luksus już po około trzech godzinach jazdy samochodem, a mieszkańcy Trójmiasta też, wbrew pozorom, nie mają na Mazury daleko.

Zostaw komentarz