Zdrowie i uroda

Pielęgnacja włosów z tendencją do wypadania

wypadanie włosów
Napisany przez easylife

Piękna, zdrowa i gęsta czupryna to marzenie wielu z nas. Jednak w przypadku niektórych osób na drodze do osiągnięcia takiego efektu staje problem wypadania włosów, który sprawia, że nasza fryzura jest nieatrakcyjna, a to z kolei negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. Okazuje się jednak, że odpowiednia pielęgnacja wypadających włosów może poprawić ich stan hamując ich utratę oraz wzmacniając cebulki. Podpowiadamy, jak postępować z włosami z tendencją do wypadania.

Przyczyny wypadania włosów

Wypadanie włosów może mieć różnorakie podłoże. Przede wszystkim może to być związane z niewłaściwą pielęgnacją czy też niezbilansowaną dietą. Natomiast bardzo często przyczyny wypadania włosów wiążą się z zaburzeniami hormonalnymi lub stosowanymi lekami. Jeśli chodzi o kwestie pielęgnacji, to wśród największych przewinień na tym polu można wymienić stosowanie nieodpowiednich kosmetyków zawierających w składzie silne środki chemiczne, które osłabiają cebulki włosa. Wypadanie włosów może też być spowodowane mechanicznie – poprzez niewłaściwe ich czesanie, a nawet wycieranie ręcznikiem po myciu.

W przypadku zauważenia nadmiernego wypadania włosów warto także przyjrzeć się swojej diecie. Ubogi w witaminy i minerały sposób żywienia ma niemały wpływ na kondycję cebulek włosów. Niedobór pewnych składników w codziennej diecie może doprowadzić nie tylko do zahamowania wzrostu, ale również do osłabienia cebulki skutkującego wypadaniem włosów. 

Nieprawidłowa gospodarka hormonalna (zwłaszcza po ciąży i w trakcie karmienia piersią) to także jeden z częstych powodów wypadania włosów, który wymaga specjalistycznego podejścia i konsultacji lekarskiej, podobnie jak przypadku zażywania niektórych leków. Bez względu na przyczynę wypadania włosów, walka z problemem będzie polegała na wdrożeniu indywidualnie dopasowanej kuracji, która wzmocni włosy zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. 

Pielęgnacja włosów osłabionych i wypadających

Kluczem do pięknego wyglądu naszych włosów jest wzmocnienie ich struktury oraz samej cebulki. Należy dopasować odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne, które w swoim składzie zawierają cenne związki takie jak proteiny, a w szczególności keratyna będąca głównym budulcem włosów, emolienty, które wygładzają ich strukturę i zapobiegają ich puszeniu, jak również humektanty, czyli gliceryna, mocznik, miód cukier czy aloes – ich rolą jest nawilżenie włosa. Warto zatem do codziennej pielęgnacji włączyć specjalne serum do włosów wypadających zawierające aż 16 składników aktywnych o działaniu wzmacniających, które poprawiają kondycję skóry głowy i tym samym korzystnie wpływają na gęstość naszej czupryny.

Na co dzień natomiast najlepiej jest stosować szampon dedykowany problemowi wypadania włosów, których charakteryzuje się delikatnym składem i obecnością odżywczych składników. 

Jak dbać o włosy na co dzień

Choć kosmetyki i preparaty pielęgnacyjne to podstawa wzmocnienia włosów i cebulek, to sposób, w jaki traktujemy nasze włosy, ma niebagatelny wpływ na ich kondycję. Na co dzień należy postępować z włosami delikatnie: unikać zbyt długiej ekspozycji na słońce, które wyszusza włos i zwiększa jego łamliwość, zbyt częstego używania suszarki czy prostownicy oraz minimalizowania używania preparatów stylizacyjnych w postaci lakierów, pianek i żeli. 

Ponadto warto pamiętać, że niektóre fryzury również mogą powodować wypadanie włosów. Tapirowanie, zbyt mocne wiązanie włosów w koński ogon uszkadzają je mechanicznie. 

Dlatego, jeśli borykamy się z problemem wypadania włosów, należy jak najczęściej nosić je rozpuszczone i naturalnie ułożone, natomiast do wiązania używać miękkich frotek.

Odpowiednio zdiagnozowana geneza wypadania włosów to niezwykle ważny element walki z tym problemem, natomiast tylko właściwa pielęgnacja oparta na sprawdzonych preparatach da szansę na to, aby z czasem nasza fryzura była bujna i pełna blasku.

Zostaw komentarz