Bez kategorii

Rasy psów dla aktywnych

aktywne psy
Napisany przez easylife

Osoby, które na co dzień prowadzą aktywny tryb życia i jednocześnie pragną nabyć psa, który będzie dla nich idealnym towarzyszem w sporcie, nie mają łatwego zadania. Nie każdy pies doskonale będzie się czuł podczas długich, górskich wędrówek czy w sportach wymagających dużego wysiłku fizycznego. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się rasom psów, które doskonale sprawdzą się jako towarzysze osób aktywnych.

Syberian Husky

Tego psa nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, gdyż rasa ta jest niezwykle popularna, choć jej przedstawiciele preferują raczej niskie temperatury. Z tego właśnie względu psy rasy Husky będą świetnie czuły się podczas aktywności zimowych – nie straszne im bowiem niskie temperatury. Są one również bardzo wytrzymałe i zarazem silne, dlatego warto zainwestować w grubą smycz wykonaną z wysokiej jakości materiału, której pies nie zerwie podczas mocniejszego szarpnięcia.

Wyżeł węgierski

Ta rasa to z kolei typ psa myśliwskiego i w tej roli będzie się on czuł najlepiej. Rozważając więc zakup wyżła węgierskiego należy liczyć się z jego silnym instynktem myśliwskim, który może aktywować się w najmniej oczekiwanym momencie. Będzie to natomiast świetny pies do biegów sprintowych. Warto także podkreślić, że wyżły węgierskie są bardzo podatne na szkolenia, więc wprowadzenie odpowiedniej dyscypliny od samego początku pozwoli wychować ułożonego i posłusznego psa. 

Bigiel

Uważany jest za jednego z najbardziej żywiołowych ras, dlatego może on nie czuć się dobrze w domu, którego mieszkańcy preferują bierny tryb życia. Bigiel uwielbia każdą aktywność i podobnie jak wyżeł węgierski, należy do ras tropiących. Nie powinniśmy zatem być zaskoczeni, gdy bigiel nagle zniknie z naszego pola widzenia, udając się w pogoń za jakimś zapachem.

Owczarek niemiecki

To psy typowo zadaniowe, podatne na szkolenia i nie znoszące nudy. Świetnie sprawdzą się podczas długich spacerów, choć nie należy przesadzać ze sportami obciążającymi stawy. Oprócz aktywności fizycznych owczarki niemieckie potrzebują także stymulacji umysłowej, więc wszelkiego rodzaju treningu węchowe i taktyczne uczynią je szczęśliwymi.

Border collie

Rasa ciesząca się coraz większą popularnością nie tylko ze względu na ich wygląd, ale również charakter. Psy te uwielbiają sport, od różnego rodzaju aktywności biegowych, przez treningi z frisbee, agility, po pływanie. Border collie potrafią świetnie dostosować się do różnych warunków, są psami rodzinnymi i bardzo lojalnymi.

Australian Cattle Dog

Ta niezwykle interesująca rasa została stworzona do pomocy w zaganianiu bydła. Dziś jednak wiele osób wybiera psy australian cattle dog ze względu na ich wszechstronność, wytrzymałość i niezwykłe zaangażowanie we wszystkim, co robią. Psy tej rasy będą idealnymi towarzyszami joggingu, wycieczek górskich, sportów wodnych, możemy również trenować z nimi frisbee, agility i wiele innych dyscyplin. Wymagają one jednak dużej uwagi ze strony właściciela i potrzebują stymulacji umysłowej.

Polecamy również: australian cattle dog hodowla

Tych kilka przykładowych ras psów będzie idealnym wyborem dla osób, które na co dzień są aktywne. W każdym przypadku bardzo ważne jest jednak, aby pies był dobrze zsocjalizowany, co przygotuje go na różne warunki i sytuacje, jakich może w życiu doświadczyć.

Zostaw komentarz