Bez kategorii

Kuchnia z wyspą – zasady aranżacji

kuchnia z wyspą
Napisany przez easylife

Kuchnia to serce każdego domu. Jeżeli jest ona dodatkowo dużym pomieszczeniem, to zwykle jeszcze częściej właśnie tam skupia się życie całej rodziny. To właśnie w dużych kuchniach można pozwolić sobie na zorganizowanie wyspy kuchennej. W domach, w których salon jest połączony z kuchnią, wyspa kuchenna zwykle stanowi granicę pomiędzy tymi dwiema strefami w jednym pomieszczeniu.

Aneks kuchenny z wyspą

Aby aneks kuchenny z wyspą prezentował się pięknie nie tylko od strony kuchni, ale również od strony pokoju dziennego, warto przemyśleć jak zaaranżować przestrzeń wokół wyspy. Można zorganizować ją tak, aby była miejscem do spożywania posiłków. Przestanie mieć wtedy znaczenie jako dodatkowy blat roboczy, a stanie się przyjemnym kącikiem jadalnianym. Aby właśnie tak zaaranżować wyspę kuchenna warto kupić do niej piękne krzesła, albo tak modne ostatnimi czasy stołki barowe zwane hokerami. Wybór krzeseł zależy od tego, w jakim stylu urządzone jest całe mieszkanie.

Warto poszukać pięknych hokerów w internecie. To właśnie od ich designu będzie w dużej mierze zależało to, jak będzie prezentowała się przestrzeń wokół wyspy. Nad wyspą można zawiesić dużą ozdobną lampę, a na jej blacie poukładać ładne podkładki pod talerze, oraz postawić bukiet kwiatów.

Wyspa jako dodatkowe miejsca do pracy w kuchni

Wyspa może również stanowić dodatkowe miejsce do pracy w kuchni, tak bardzo potrzebne podczas przygotowywania posiłków czy pieczenia ciast. Wtedy blat szafek, które tworzą wyspę, można ozdobić za pomocą dekoracyjnych desek do krojenia, oraz naczyń w których poustawia się różne kuchenne utensylia. Niektórzy decydują się na to aby na wyspie kuchennej zamontować płytę indukcyjną, wtedy właśnie tam zorganizowane est miejsce do gotowania.

Wyspa kuchenna jako minibar

Czasami wyspa kuchenna może mieć trochę wyższą wysokość i można traktować ją jako minibar, który oddziela część kuchenną od pokoju. dziennego. Można wtedy na niej poustawiać na ozdobnych tacach butelki z alkoholem oraz szklanki i kieliszki, w których będzie się przygotowywało drinki. Tak naprawdę to, jaką funkcję nada się wyspie kuchennej zależy od właścicieli domu, oraz ich rzeczywistych potrzeb. Wyspa może być równie dobrze miejscem do pracy, a zatem można tam postawić komputer oraz swoje dokumenty.

Można również stworzyć na niej mini ogródek z ziołami, czyli poustawiać doniczki, w których posadzone są na przykład bazylia czy szczypiorek. Najważniejsze, aby wyspa kuchenna nie była nadmiernie zagracona, bo może to tworzyć efekt bałaganu w całej części mieszkania z salonem i kuchnią.

Zostaw komentarz