Bez kategorii Styl życia

Rodzinny weekend na Dolnym Śląsku

co zobaczyć we wrocławiu
Napisany przez easylife
Weekend to czas rodzinnych zebrań i wypadów, często poza zamieszkiwane miasto. Dobrze jest znać miejsca warte odwiedzenia, bowiem zapewni to bardzo dobrze spędzony czas oraz niezwykle istotną integrację rodziców z dziećmi. Gdzie najlepiej się wybrać na Dolnym Śląsku?

Co zobaczyć we Wrocławiu

      Chcąc zapewnić udany i jednocześnie obfitujący w wiele atrakcji wypad swoim dzieciom, warto wybrać się do Wrocławia. Stolica Dolnego Śląska obfituje w wiele miejsc, w których dzieciaki świetnie się odnajdą. To z kolei zagwarantuje zadowolenie rodziców oraz spokój, którego z pewnością oczekują. Za świetny przykład może posłużyć tutejszy Park Miniatur, czy też Panorama Racławicka. Widoki na rozległość miasta, zapierające dech w piersiach, z pewnością zadowoli większość małolatów. Również ogród zoologiczny ze słynnym na cała Polskę Afrykarium zasługuje na wyróżnienie, bowiem dziecko pozna wiele gatunków zwierząt.

 Polecamy atrakcje turystyczne we Wrocławiu:

1)Park Miniatur

2) Panorama Racławicka

3) Ogród Zoologiczny z Afrykarium

4) Ostrów Tumski

5) Stare Miasto

6) Centrum Nauki Hydropolis

7) Fontanna multimedialna na Pergoli

8) Ogród Japoński

9) Centrum Rozrywki Wodnej Aquapark

 

 

Atrakcje Dolnego Śląska

      Można by pomyśleć, iż to we Wrocławiu głównie znajduje się wiele możliwości spędzania czasu. Weekend z dziećmi wymaga (jakby nie patrzeć) odpowiedniego podejścia, aby je zaciekawić i nie zniechęcić. Często jest to niełatwe do uzyskania. Dolny Śląsk to również tunele pod ziemią. Kopalnia uranu, złota oraz Jaskinia Niedźwiedzia zaoferują dużą dawkę mocnych emocji nie tylko najmłodszym osobom. Idąc dalej, a więc patrząc nieco szerzej na województwo, można dobrze wygospodarować czas, udając się Leśnego Parku Przyrody „Skalisko”, znajdującego się w Złotym Stoku. Innym miejscem na „rodzinną przygodę” świetnie nada się Karpacz, a w nim przejażdżka miejską koleją linową, czy po prostu wypad w tamtejsze góry.

Polecamy atrakcje historyczne na Dolnym Śląsku:

1) Podziemne miasto Osówka w Głuszycy
2) Zamek Książ w Wałbrzychu
3) Podziemna Trasa Turystyczna oraz Twierdza – Labirynty w Kłodzku
4) Zamek Czocha w Leśnej
5) Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim
Jakby nie patrzeć na zagadnienie spędzania weekendu z dziećmi na Dolnym Śląsku, istnieje bardzo wiele możliwości. Wybór danej opcji zależy jedynie od preferencji konkretnych osób. Warto jest jednak spełniać swoje marzenia, decydując się na nieco odważniejsze decyzje. Takie podejście zapewni frajdę nie tylko dzieciom, lecz także dorosłym, którzy będą miło wspominali wypad na weekend na Dolnym Śląsku.

1 komentarz

Zostaw komentarz