Styl życia

Wycieczka do Kenii – jak się przygotować?

wyjazd do kenii
Napisany przez easylife

Wycieczka do Kenii to marzenie niejednego podróżnika. Egzotyka, przepiękne krajobrazy, dawka adrenaliny czy fascynujące spotkanie z odmienną kulturą – to tylko niektóre zalety takiej wyprawy. Jeszcze kilkanaście lat temu wycieczka do Kenii w wielu przypadkach pozostałaby jedynie w sferze marzeń. Dzisiaj jest inaczej, a tajemnicza i niedostępna Afryka staje się coraz bliższa. Jednak wyprawa tego typu – ze względu na odległość i specyfikę – wymaga odpowiednich przygotowań.

Kwestie formalne

Wiele osób wybierających się na wycieczkę do Kenii zadaje sobie pytanie, w jakim terminie zorganizować wyjazd. Otóż pierwszą kwestią, o której należy pamiętać jest fakt, iż w Kenii – jak w każdym kraju o klimacie równikowym – występują pory deszczowe, które bardzo skutecznie mogą popsuć radość z wyjazdu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wycieczka w okolicach czerwca lub pomiędzy grudniem i marcem. Każdy turysta wybierający się do tego kraju musi posiadać wizę pobytową (którą można uzyskać na granicach kenijskich) oraz paszport z datą ważności przekraczającą sześć miesięcy.

Dodatkowo warto pamiętać o wykonaniu odpowiednich szczepień (między innymi przeciwko tężcowi, żółtej febrze, polio czy tyfusowi) z co najmniej dwumiesięcznym wyprzedzeniem. I chociaż w Kenii owe szczepienia nie są obowiązkowe i wymagane (a koszt ich wykonania może wynieść kilkaset złotych), to jednak nie warto z nich rezygnować.Organizacja wyjazdu do Kenii

Najprostszym sposobem na zorganizowanie wycieczki do Kenii jest wykupienie oferty dostępnej w biurach podróży. Koszt takich wakacji kształtuje się w okolicach kilku tysięcy złotych – w zależności od terminu, długości wycieczki czy standardu. Samodzielna wyprawa do Kenii wymaga wcześniejszego zarezerwowania przelotu i hotelu. W tym przypadku warto skorzystać z lotów czarterowych (na przykład z Holandii lub Niemiec), których koszt w obie strony jest zazwyczaj niższy niż przeloty tradycyjnymi liniami lotniczymi. Cena takich biletów waha się od tysiąca do nawet 3 tysięcy złotych. Natomiast cena rezerwacji hotelowych jest uzależniona od miasta, dzielnicy, terminu i standardu hotelu. Nie do rzadkości należą sytuacje, w których można znaleźć nocleg w Kenii za stosunkowo nieduże pieniądze.

O czym należy pamiętać wybierając się do Kenii

Wycieczka do Kenii – oprócz kwestii formalnych i organizacyjnych – wymaga także kilku innych przygotowań. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, żeby zabrać ze sobą określoną ilość gotówki (najlepiej dolary lub euro). Wprawdzie w wielu miejscach (na przykład w hotelach lub w większych sklepach) można płacić kartą, to jednak nie jest to opcja dostępna w każdych okolicznościach. Równie ważną kwestią jest spakowane właściwego bagażu.

W walizce nie może zabraknąć krytych butów, długich spodni, koszul z długimi rękawami, czapki, kremu z filtrem, okularów przeciwsłonecznych, lekarstw na malarię i maści na komary. Jednocześnie warto pamiętać o tym, aby nie przekraczać dopuszczalnej wagi bagażu, gdyż linie lotnicze – zwłaszcza te czarterowe – są w tym zakresie bardzo skrupulatne.

Kenia to przepiękny i fascynujący kraj, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów. Jednak decydując się na wycieczkę do tego niezwykłego kraju warto się do niej przygotować, gdyż zaniedbanie czegokolwiek może być bardzo nieprzyjemne w skutkach.
2 komentarze

Zostaw komentarz