Styl życia

Rozkład zarobków w poszczególnych branżach na przykładzie miasta Wrocław

Napisany przez easylife

Aglomeracja Wrocławska jest rejonem, który stale się rozwija. Powstają nowe miejsca pracy i inwestycje za którymi stoją duże koncerny zachodnie. Główny Urząd Statystyczny zbadał rozkład zarobków w stolicy Dolnego Śląska.

Przeciętne wynagrodzenie brutto

Osoby pracujące w przemyśle mogą liczyć brutto na ponad cztery i pół tysiąca złotych. Podobne zarobki oferuje przetwórstwo. Wytwarzanie i zaopatrywanie w energię wiąże się z zarobkami rzędu siedem tysięcy, a budownictwo osiąga stawki na poziomie czterech tysięcy. Najmodniejsza ostatnimi czasy branża informatyczna, to zarobki w wysokości sześciu tysięcy złotych brutto. Jeżeli chodzi o to ile zarabia adwokat we Wrocławiu, to jest to średnio cztery tysiące trzysta złotych.

Szczegóły na temat branży prawniczej

Branża prawnicza to nie tylko sami adwokaci, ale także komornicy, którzy są najlepiej opłacani. Ich pensja jest w dużym stopniu uzależniona od majątku podlegającego windykacji i może wynieść nawet dziewięćdziesiąt tysięcy, oczywiście nie jest to stała wartość. Prokuratorzy również dużo zarabiają, jednak nie obowiązuje ich wynagrodzenie za godziny nadliczbowe. Ich zarobki kształtują się na poziomie dziesięciu tysięcy złotych. Sędziowie zarabiają blisko osiem tysięcy miesięcznie, ale pensja niektórych doświadczonych pracowników może dochodzić nawet do dziewięciu tysięcy.

Gorzej opłacane zawody prawnicze

Większość osób wykonujących zawody prawnicze może liczyć na zarobki nieco powyżej średniej krajowej. Poniżej tej kwoty zarabiają sekretarze sądowi i protokolanci. Aplikanci mogą liczyć jedynie na tysiąc sześćset złotych, a szeregowi pracownicy kancelarii na tysiące pięćset złotych. Dobrym sposobem na ustabilizowanie swoich zarobków jest kancelaria adwokacka, która niejako jest gwarantem stabilności zatrudnienia i zarobków. Praca jako adwokat we Wrocławiu to również prestiż zawodowy oraz szerokie pole do rozwoju.

Zostaw komentarz