Zdrowie i uroda

Suplementy diety a odchudzanie

suplementy odchudzające
Napisany przez easylife

suplementy odchudzająceWiele osób marzy o szczupłej sylwetce, jednak nie każdy może się nią cieszyć bez dodatkowego wysiłku. Dieta, siłownia to na większości podstawowe „narzędzia”, które pozwalają utrzymać wymarzone kształty. Coraz więcej osób sięga po różnego rodzaju preparaty o działaniu odchudzającym zapominając, iż będą one skuteczne tylko w połączeniu z ćwiczeniami i dietą.

Suplementy diety mają tez swoich zwolenników i przeciwników. Sprawdźmy, jak one działają i kiedy powinniśmy po nie sięgać.

 

Czym są suplementy na odchudzanie

 Suplementy diety wspomagające odchudzanie, które często nazywane są spalaczami tłuszczu (fatburner), to nie żadne cudowne środki, dzięki którym jak ręką odjął, znikną nam nadprogramowe kilogramy. Ich główną funkcją jest bowiem dostarczanie organizmowi pewnych związków w odpowiedniej dawce, dzięki której utrata wagi przebiegnie szybciej i efektywniej. Mogą one przyspieszać spalanie tkanki tłuszczowej, redukować cellulit, czy poprawiać trawienie.

Składnik redukujący tkankę tłuszczową lub zapobiegający jej odkładaniu to głównie kwas linolowy CLA, który wpływa również na redukcję cellulitu. Natomiast wsparciem dla diety odchudzającej mogą być suplementy zawierające chrom, który zmniejsza łaknienie, wpływa na obniżenie cholesterolu oraz redukuje poziom cukru we krwi. W przypadku preparatów z chromem należy uważać, aby nie łączyć ich z innymi suplementami, zawierającymi ten pierwiastek.

W preparatach wspomagających odchudzanie często możemy znaleźć kofeinę, która ma za zadanie pobudzić nasz organizm i usunąć zmęczenie. Warto jednak pamiętać, że osoby o wysokim ciśnieniu powinny skonsultować się z lekarzem, zanim zaczną stosować suplementy z kofeiną czy guaraną.

Dietę odchudzającą świetnie wesprze również aloes, który wspomaga trawienie oraz oczyszcza organizm z toksyn, a przy tym jest bogaty w cenne dla zdrowia substancje. Dzięki temu doskonale uzupełni naszą dietę i wzmocni organizm.

Pamiętajmy więc, że nie ma cudownych preparatów, które w magiczny sposób sprawią, że nasza sylwetka stanie się szczupła z dnia na dzień. Jednak naturalne suplementy na odchudzanie mogą skutecznie wspomóc nasze zmagania z otyłością i tym samym zapobiec powstawaniu w organizmie deficytów witamin lub minerałów.

Polecamy również artykuł na temat faktów i mitów w odchudzaniu.

Podsumowując:

Dieta + trening + naturalne preparaty na odchudzanie = szczupła sylwetka

Zostaw komentarz