Zdrowie i uroda

Dieta oczyszczająca po świętach

dieta oczyszczająca
Napisany przez easylife

dieta oczyszczającaNo tak. Jak co roku mamy ten sam problem. Tłuste, ciężkostrawne jedzenie, słodycze i alkohol podczas świątecznych biesiad to główna przyczyna dolegliwości żołądkowych. Jeśli uczucie ciężkości oraz ucisku w żołądku i wątrobie nie mija mimo zastosowania tradycyjnych sposobów na niestrawność, warto sięgnąć po dietę oczyszczającą. Nasz organizm z pewnością będzie nam za to bardzo wdzięczny.

Nasz organizm tak samo jak nasze domy czy mieszkania od czasu do czasu potrzebuje generalnych porządków. Dieta oczyszczająca jest idealnym sposobem na dodanie sobie energii, poprawę samopoczucia i odzyskanie sił witalnych.

Ten specyficzny rodzaj diety, ukierunkowany na podwyższenie wydolności organizmu poprzez wypłukanie substancji szkodliwych, oczyszcza nie tylko ciało i umysł, ale także poprawia wygląd zewnętrzny. Dietę oczyszczającą powinno stosować się okresowo, a jej długość oraz częstotliwość zastosowania należy uzależnić od trybu życia.

Istnieje wiele kombinacji diet oczyszczających, ale wszystkie łączą te same składniki bazowe, do których należą woda, najlepiej niegazowana mineralna w ilości około 2 litrów dziennie, świeże owoce i warzywa, najlepiej te organiczne lub ze sprawdzonych źródeł oraz nieprzetworzone ziarna, pestki i orzechy.

 Dietę oczyszczającą poleca się osobom chcącym poprawić stan swojego zdrowia i urody. Jest ona szczególnie zalecana tym, którzy odczuwają ciągłe zmęczenie oraz ludziom prowadzącym niezdrowy tryb życia, obfitujący w przetworzone jedzenie, kawę, alkohol i papierosy. Dieta oczyszczająca może przynieść korzyść także osobom przechodzącym rekonwalescencję po chorobie lub wypadku, zwłaszcza, gdy leczenie obejmowało przyjmowanie dużej ilości silnych leków. Czas stosowania diety oczyszczającej zależy od potrzeb danego człowieka, w tej kwestii jedynym ograniczeniem jest dostęp do sezonowych owoców i warzyw.

Czasem warto też sięgnąć po naturalne preparaty, wspomagające oczyszczanie organizmu z toksyn, a także postawić na ruch na świeżym powietrzu. Intensywny wysiłek fizyczny pozwala doskonale usunąć toksyny, a przy okazji pozbyć się tłuszczyku nagromadzonego w czasie świąt.

Zostaw komentarz