Dom i wnętrze

W jakich przypadkach warto naprawiać pralkę?

naprawa pralek
Napisany przez easylife

Naprawa sprzętu AGD ma większy sens niż to się niektórym wydaje. Przede wszystkim nie zawsze można sobie pozwolić na zakup nowego produktu. Jednak kwestie finansowe to nie wszystko, ponieważ danie drugiego życia staremu urządzeniu przysłuży się również naszej planecie. Dlatego nie należy zastanawiać się nad tym, czy warto naprawiać pralki, które mają jakąś usterkę, ale szybko wezwać fachowca.

Awaria pralki? Masz 2 opcje do wyboru

Nawet najlepszy jakościowo sprzęt może kiedyś zawieść. Usterki nie są niczym zaskakującym, zwłaszcza gdy dane urządzenie służy już przez dłuższy czas. Codzienna eksploatacja powoduje powolne zużywanie się poszczególnych elementów, aż w końcu pralka przestaje działać prawidłowo. Lista możliwych problemów okazuje się długa, a wszystko sprowadza się do jednego – nie ma szans na efektywnie pranie ubrań.

Naprawa pralek – Serwis Fix AGD – Zaufana firma ze śląska

Obecnie raczej trudno sobie wyobrazić normalne egzystowanie bez pralki. To sprzęt pierwszej potrzeby. Dlatego ewentualna awaria sprawia, że szybko należy podjąć decyzję, co dalej.

Pierwszą opcją jest zakup nowego modelu. Kusząca niewątpliwie ze względu na możliwość uzyskania jeszcze lepszych parametrów użytkowych. Jednak warto sobie zadać pytanie, czy rzeczywiście potrzeba tych wszystkich funkcji proponowanych przez producentów. Pytanie często retoryczne, ponieważ większość osób korzysta wyłącznie z kilku podstawowych programów. W związku z tym inwestowanie w najbardziej innowacyjny model mija się z celem. Poza tym szkoda wyrzucać na śmietnik pralkę, która spokojnie mogłaby jeszcze posłużyć przez jakiś czas. Elektrośmieci i tak zalewają naszą planetę, więc po co się dokładać, jeżeli istnieje możliwość, aby tego uniknąć.

Dlatego warto zdecydować się na drugą opcję, a jest nią naprawa pralki. Czasami wystarczy wymienić jakąś zużytą część, aby urządzenie nadal służyło w dobrym stanie. Oczywiście nie w każdej sytuacji to się opłaca. Jednak z ekonomicznego punktu widzenia, kiedy naprawa sprzętu nie wynosi więcej niż 40% wartości nowej pralki, to szkoda wydawać pieniądze na model prosto ze sklepu. Będzie oszczędnie, ale i w zgodzie z trendami ekologicznymi.

Podstawa to dobry fachowiec

Ważne tylko, żeby powierzyć naprawę pralki rzeczywiście doświadczonemu specjaliście, a nie przypadkowo znalezionej osobie. W związku z tym dobrze zawczasu sprawdzić, kogo warto wezwać w razie awarii sprzętu. Gorączkowe szukanie, kiedy łazienka zalana nie jest dobrym rozwiązaniem. W pośpiechu trudno podejmować rozsądne decyzje.

Przykładowo mieszkańcy województwa śląskiego mogą liczyć na fachową pomoc serwisantów Fix AGD. Firma działa jak pogotowie, a więc nawet w godzinach późnowieczornych ktoś podjedzie, jeżeli awaria wymaga natychmiastowej interwencji. Warto podkreślić, że nie trzeba się martwic o dowóz popsutego urządzenia, ponieważ fachowcy z reguły dokonują naprawy w miejscu zdarzenia, i to najczęściej od ręki. Oszczędza się tym samym na transporcie, tym bardziej że nie tylko sam dojazd, ale i diagnoza jest w cenie.

Co ważne, jeżeli wymiana jakiegoś elementu nie opłaca się, to klient zostaje o tym poinformowany. Czasami bywa, że pralka jest już w takim stanie, że praktycznie co chwilę psułyby się kolejne części. W takiej sytuacji należy sobie zadać pytanie, czy warto naprawiać pralki, które mają tak wysoki stopień zużycia, jeżeli można nabyć nowy model. Dylemat ma tak naprawdę wymiar ekonomiczny. Jeżeli kwota przeznaczona na naprawę wynosi niemal tyle, ile za niewielką dopłatą nowy sprzęt, to odpowiedź wydaje się oczywista. Dlatego tak istotne jest, aby wezwać fachowców, którzy nie tylko są w stanie doprowadzić pralkę do ponownego użytku, ale także uczciwie przedstawią dostępne opcje.

Zostaw komentarz