Dom i wnętrze

Wiosna w ogrodzie

Napisany przez easylife

daisy-181905_1280Przyszła wiosna. Tu i ówdzie zaczęły pojawiać się bazie, stopniały do końca ostatnie kupki śniegu, oddając pola przebiśniegom, a czasem nawet krokusom. W rodzinne strony wracają bociany i jaskółki. Warto wziąć przykład z zapracowanej nad swoim odrodzeniem Matki Natury i również zakasać rękawy do pracy.

Ogród po zimie wymaga wiele uwagi i troski, aby odzyskać swoje piękno. W ferworze przycinania drzew i krzewów, grabienia trawników, oczyszczania bylin, wycinania przekwitłych kwiatostanów i sadzenia nowych roślin warto pamiętać, że nie tylko stan roślin, ale także martwe elementy ogrodu nadają mu charakter. Warto przemyśleć odnowienie ścieżek, ławeczek, a przede wszystkim altan i domków ogrodowych. Czasem odrobina świeżej farby, lakieru lub bejcy do drewna potrafi zdziałać cuda, jeśli chodzi o zewnętrzny wygląd. W innych przypadkach, konieczne może okazać się wymienienie któregoś z elementów wystroju ogrodu, zwłaszcza, jeśli np. nadgnił, lub zjadły go korniki.

W dróżki i ścieżki powiew świeżości mogą tchnąć niedrogie kolorowe kamyczki, często dostępne w sklepach z drobiazgami. Warto też zadbać o wewnętrzny wygląd wszystkich użytkowych i rekreacyjnych budyneczków w ogrodzie: odświeżyć wnętrza altan, uporządkować szopy i domki na narzędzia. Piękny ogród, kryjący jednak za drzewami starą, przegniłą szopę jest jak piękny słoik spleśniałego dżemu.

Czasem warto podjąć radykalne kroki i rozebrać szopę – upiora, nawet jeśli zbudowanie nowego, estetycznego schowka na narzędzia ogrodowe wymaga czasu. Należy tu pamiętać, że piękno wymaga poświęceń i nie akceptuje półśrodków. W skrajnych przypadkach przegniłe drewno grozi zawaleniem takiej szopy i katastrofą.

Firmy wyspecjalizowane w wyposażeniu ogrodów mają już w swoich ofertach specjalnie dla zabieganych niemal gotowe, opracowane tak, by zapewnić jak najszybszy i najłatwiejszy montaż schowki na narzędzia ogrodowe (jak np. domek Keter).  Oczywiście, zakup gotowego domku na narzędzia to nie tylko wydatek, ale też mniejsza dowolność w aranżowaniu przestrzeni. Warto jednak pamiętać, że zabiegając o uwagę klienta, firmy tworzą coraz różnorodniejsze produkty, a zakup gotowego, solidnego produktu jest zawsze lepszy niż niekończąca się prokrastynacja w budowie własnego nowego schowka na narzędzia.

Zostaw komentarz