Zdrowie i uroda

Zdrowe odchudzanie? To proste jak ABC!

Napisany przez easylife

Każdy z nas chciałby chudnąć zdrowo – bez nadmiernego obciążania organizmu, układu pokarmowego, stawów oraz umysłu. W Internecie aż roi się od przepisów na tzw. „zdrowe odchudzanie”, jednak niemal żaden z nich nie wspomina o 3 istotnych zasadach, które są kluczowe podczas całego procesu odchudzania. Jakie to zasady?

A. Działaj kompleksowo

Na zdrowe odchudzanie jest tylko jedna metoda – działanie kompleksowe. Nie wystarczy sama dieta, nie wystarczą też ćwiczenia. Podczas procesu odchudzania powinieneś zadbać o jedno i drugie. Zbilansowany, zdrowy jadłospis połącz z odpowiednimi ćwiczeniami. Tylko całościowe działanie pozwoli Ci osiągnąć zamierzony efekt – bez efektu jo-jo i spadków motywacji. Połączenie tych dwóch elementów umożliwi Ci osiągnięcie trwałych zmian metabolicznych. Łącząc ćwiczenia z odpowiednim żywieniem, zaktywizujesz włókna mięśniowe i zaczniesz skutecznie spalać tłuszcz.

B.  Zapomnij o ekstremach

Wiele osób, które próbują walczyć z nadprogramowymi kilogramami, decyduje się na ekstremalne posunięcia. Jedzą dużo mniej, albo prawie nic, odstawiają wszystkie węglowodany lub tłuszcze, na siłowni spędzają całe dnie. To olbrzymi błąd! Twój organizm nie lubi takich skoków – interpretuje je jako tymczasowy kryzys i zaczyna odkładać tkankę tłuszczową jeszcze szybciej, przygotowując się na chude lata. Twoja strategia powinna być przemyślana, powinna brać pod uwagę to, w jakiej kondycji jesteś teraz i jakie masz przyzwyczajenia żywieniowe i być odpowiednio dopasowana do Twoich potrzeb oraz celów.

C. Zadbaj o ciało, ale nie zapomnij o duchu

Rozpoczynając odchudzanie, zaczynamy pełni motywacji i sił mentalnych. Niestety, prawdopodobnie z czasem Twoja motywacja zacznie spadać. To naturalny proces! Podczas wprowadzania tak dużych zmian jak zwiększenie aktywności fizycznej i zmiana sposobu odżywania trzeba zadbać także o to, aby z wprowadzanymi rewolucjami czuć się dobrze i chcieć je podtrzymywać. Niech trzecim, równie ważnym elementem Twojej metamorfozy będzie dbałość o motywację. Pamiętaj, że proces odchudzania może trwać kilkanaście miesięcy, dlatego Twoje nastawienie będzie grać kluczową rolę i zaważy na tym, czy uda Ci się osiągnąć zamierzony cel.

Postaw solidne fundamenty i zacznij swoją metamorfozę!

Oczywiście, proces zdrowego odchudzania jest dużo bardziej złożony, jednak te 3 zasady udowadniają, że podczas zrzucania wagi niezwykle ważne są zdrowy rozsądek, brak przesady i pozytywne nastawienie do tego, co robisz. To tylko fundament, jednak należy pamiętać, że to właśnie dobre fundamenty sprawiają, że dom jest solidny i trwały. Nie inaczej jest w przypadku odchudzania.

Więcej na: http://www.gacasystem.pl/odchudzanie/


Zostaw komentarz