Zdrowie i uroda

Ziele Damiana – korzyści i zastosowanie

ziele damiana
Napisany przez easylife

Ziele Damiana (Turnera diffusa) to rodzaj krzewu, pochodzącego z rejonów kontynentów amerykańskich. Roślina, która nazwę swą zawdzięcza postaci św. Damiana, lekarza i aptekarza ze średniowiecznego Rzymu, stosowana jest od wieków w celach leczniczych.

Ziele Damiana jako afrodyzjak

Głównym zastosowaniem, z którego przede wszystkim od setek lat słyną liście Damiana, jest korzystny wpływ na potencję, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Pobudza ukrwienie narządów płciowych, dzięki czemu wzrasta przyjemność odczuwana podczas współżycia seksualnego. Dodatkowo ziele Damiana wyrównuje poziom hormonów żeńskich, przez co bywa stosowany w przypadku problemów z zajściem w ciążę. Wiele kobiet potwierdza również pozytywny wpływ tej rośliny na ból podczas menstruacji, PMS czy menopauzy. Ma to związek z jej właściwościami uspokajającymi, odprężającymi i rozluźniającymi.


Wsparcie podczas chorób

Poza oddziaływaniem ziela Damiana na libido, ma on również zastosowanie podczas leczenia różnych chorób i schorzeń. Ponieważ wpływa na obniżenie poziomu cukru we krwi, wielu lekarzy zaleca go osobom, dotkniętym cukrzycą.
Wspomniane wcześniej właściwości relaksujące i odprężające poprawiają samopoczucie i nastrój, więc ziele to dobrze sprawdza się w sytuacjach stresowych, w przypadku bezsenności, a także – jako dodatkowe wsparcie – u osób cierpiących na depresję, nerwicę i stany lękowe.
Ponadto ziele Damiana wpływa korzystnie na układ pokarmowy, pobudzając trawienie. Działa także jako środek moczopędny podczas schorzeń układu moczowego, ułatwiając jednocześnie pozbywanie się toksyn z organizmu.

 

Jak stosować ziele Damiana

Ziele Damiana dostępne jest na całym świecie w różnych formach. Często pite jest jako napar, herbata czy nalewka. W wielu krajach pali się go jako kadzidła lub dodatek do papierosów. W Polsce bez problemu dostać można w aptekach ziele Damiana w kapsułkach i tabletkach (do stosowania 2 razy dziennie przed jedzeniem), a także jako susz. Warto podkreślić, że mimo dobrych właściwości i braku skutków ubocznych, ziele Damiana nie jest zalecane dzieciom i ciężarnym.Summary
Ziele Damiana – korzyści i zastosowanie
Article Name
Ziele Damiana – korzyści i zastosowanie
Description
Sprawdź, jakie właściwości posiada ziele Damiana. Dowiedz się, dlaczego zioło to uznawane jest za afrodyzjak oraz jak je stosować.
Author

Zostaw komentarz