Styl życia

Podnoś kwalifikacje przez Internet

szkolenia
Napisany przez easylife

szkoleniaObecne tempo pracy, nadmiar obowiązków oraz wysokie wymagania pracodawców sprawiają, iż przeciętnie spędzamy około 10 godzin w pracy, natomiast poza nią ciągle o niej myślimy. Stres i obawa przed utratą pracy sprawa, że staramy się dawać z siebie jak najwięcej nawet kosztem życia prywatnego. A często to wciąż za mało. Aby utrzymać poziom musimy stale podnosić swoje kwalifikacje, co jednak nie jest rzeczą prostą z uwagi na ograniczenie czasowe. W końcu kto z nas ma po pracy i wykonaniu wszystkich domowych obowiązków czas na dodatkowe szkolenia, studia, czy kursy?

Doskonałym pomysłem na rozwój nowych umiejętności jest korzystanie ze źródeł internetowych. Wiele firm oferuje szkolenia on-line, część z nich jest dostępnych również bezpłatnie. Wystarczy codziennie zarezerwować sobie godzinę czasu na naukę i bez potrzeby wychodzenia z domu możemy uczestniczyć w szkoleniach i kursach on-line za pomocą platformy wideo lub innego narzędzia. Tego typu forma edukacji świetnie sprawdza się w przypadku nauki języków. Obecnie platformy edukacyjne on-line oferują również możliwość korygowania wymowy, poprawia błędów w pisowni, dzięki czemu nauka staje się bardziej efektywna. Jeśli nie mamy możliwości stałego dostępu do Internetu, możemy zamówić kurs na płycie CD.

Warto również zainteresować się szkoleniami i kursami wysyłkowymi, które cieszyły się dużą popularnością zanim Internet stał się naszym głównym nośnikiem informacji. Pocztą tradycyjną lub e-mailem otrzymujemy wszelkie potrzebne materiały, uczymy się, wykonujemy ćwiczenia oraz możemy liczyć na konsultację specjalisty, który poprawi nasze błędy. W przypadku szkoleń i kursów internetowych możliwości wyboru ich tematyki jest bardzo wiele. Można z powodzeniem skorzystać z kursów informatycznych, grafiki komputerowej, szkoleń z prowadzenia własnej firmy, marketingu, fotografii, zarządzania i marketingu oraz wielu innych. Co ciekawe, w sieci pojawia się coraz więcej propozycji szkoleń typowo hobbystycznych, jak na przykład kursy szydełkowania, origami, decoupage itp.

A co z osobami, którym zależy na podniesieniu swojego wykształcenia? Mamy dobrą nowinę. Teraz również przez Internet można uzyskać tytuł licencjata oraz magistra.Co prawda na chwilę obecną uczelnie wirtualne nie mają zbyt obszernej oferty kierunków, jednak warto już teraz zorientować się, jakie mamy możliwości kształcenia. Pamiętajmy, że wystarczy wygospodarować zaledwie godzinę dziennie, aby zwiększyć swoje kompetencje zawodowe i zdobyć nowe kwalifikacje nie wychodząc z domu.

Zostaw komentarz