Styl życia

5 sposobów na zwiększenie kompetencji zawodowych

szkolenia
Napisany przez easylife

Posiadanie dobrego wykształcenia w danym zawodzie to nie wszystko, jeśli chcemy być atrakcyjnymi kandydatami na rynku pracy. Poszerzanie kompetencji pozwala nam nie tylko zyskać szansę na lepszą pracę, ale również na awans w ramach obecnej firmy. Zobacz, jak zwiększyć kompetencje zawodowe i umocnić swoja pozycję na rynku pracy.

Kurs językowy

To absolutnie najlepszy sposób na poszerzenie kompetencji zawodowych. W pierwszej kolejności warto zastanowić się, jakie umiejętności mogą uzupełnić nasz obecny profil zawodowy. Jeśli pracujemy w międzynarodowej korporacji, a nasza praca wymaga kontaktów zagranicznymi klientami, znajomość dodatkowego języka obcego będzie niewątpliwym atutem. O ile umiejętność posługiwania się językiem angielskim czy niemieckim jest obecnie standardem, o tyle inne języki, takie jak hiszpański są już dużo rzadziej spotykane w CV kandydatów. Czemu więc właśnie o ten język nie wzbogacić swoich kompetencji? Osoby, którym zależy na indywidualnym toku nauczania, z pewnością zainteresuje kurs hiszpańskiego online, który można odbyć wygodnie bez wychodzenia z domu. Wszystko, czego potrzebujemy, to dostęp do internetu.  Zdecydowanym plusem znajomości hiszpańskiego jest fakt, że językiem tym posługuje się ponad 500 milionów ludzi na całym świecie. A zatem jego praktyczne zastosowanie przyda nam się niejednokrotnie.

Kurs web design

Czasem wystarczy znajomość takich programów jak Adobe Photoshop czy Corel, aby zaimponować obecnego czy przyszłemu pracodawcy dodatkową kompetencją, która może być uzupełnieniem naszego stanowiska. Umiejętność projektowania graficznego nawet prostych banerów czy grafik może okazać się prawdziwym skarbem w firmach, które do tak prostych prac zatrudniają agencję zewnętrzną. Tego rodzaju kompetencja będzie mile widziana na wszelkich stanowiskach związanych z marketingiem i PR, które to obszary odpowiadają za komunikację i promocję. Przydaje się również w przypadku obsługi sklepów internetowych czy firm używających kanałów social media do komunikacji z klientami.

Project manager z papierami

Zarządzanie projektami to umiejętność wymagająca nie tylko wiedzy, ale również praktycznych umiejętności. Jeśli marzy nam się awans na stanowisko kierownicze, musimy mieć świadomość, że project management powinniśmy mieć w małym palcu. A profesjonalne szkolenie będzie doskonałym pierwszym krokiem. Warto wybierać placówki oferujące wysoki poziom wiedzy i  prowadzone są przez osoby z doświadczeniem. Zadbajmy również o to, aby po ukończonym kursie otrzymać certyfikat lub inny dokument poświadczający odbycie szkolenia. 

Praktyka czyni mistrza

Nowe umiejętności możemy zdobywać również bez konieczności odbywania kursów czy szkoleń. Wystarczy odrobina zaangażowania, determinacji i systematyczności. Możemy na przykład zdobyć kompetencję w zakresie obsługi popularnych CRMów, czyli systemów do zarządzania treścią na stronach WWW. Obecnie praktycznie każda firma ma własną stronę lub serwis, a jej aktualizowanie często zlecane jest działowi IT, dla którego, mówiąc łagodnie, jest to dość obraźliwe zadanie. Jeśli będziemy w stanie wyręczyć informatyków w publikacji nowych treści czy wprowadzaniu drobnych zmian na stronie, zyskamy nie tylko przychylność działu IT, ale również uznanie w oczach przełożonego. W szczególności warto zaznajomić się z silnikiem WordPress, który obecnie jest jednym z najpopularniejszych CMSów. 

Zdobywanie nowych umiejętności może wejść w nam w nawyk i sprawić, że każdy kolejny rok zakończymy z poczuciem dobrze zainwestowanego w siebie czasu oraz pieniędzy. A to zaprocentuje nie tylko lepszą pracą czy wyższą pensją, ale również satysfakcją z samego siebie. 

Kursy językowe Avalon pomogą w nauce języka obcego sprawdź ofertę na https://avalon.lublin.pl/kursy/ 

Zostaw komentarz