Dla domu Porady

Jak wyczyścić srebro domowymi sposobami

Napisany przez easylife

jak wyczyścić srebroSrebro to niezastąpiona biżuteria na każdą okazję. Jednak z czasem traci swój urok i pokrywa się czarnym, nieatrakcyjnym osadem. Wystarczy jednak wyczyścić jego powierzchnię, aby przywrócić naszej srebrnej biżuterii jej pierwotny blask. Poniżej podpowiadamy, jak czyścić srebro domowymi sposobami.

  1. Pasta do zębów – to stara i skuteczna metoda czyszczenia srebra. Wystarczy nałożyć cienką warstwę najzwyklejszej pasty do zębów (najlepiej takiej, która nie zawiera granulek mogących porysować powierzchnię i delikatnie pocierać  miękka ściereczką lub delikatną szczoteczką.
  2. Soda oczyszczona – do miseczki wlej wrzącą wodę oraz dodaj 2 łyżeczki sody oczyszczonej. Zanurz srebrne przedmioty w roztworze tak, aby były całkowicie przykryte. Pozostawiamy na kilkanaście minut do 30 minut.
  3. Wywar po ziemniakach – woda po ugotowanych w łupinach ziemniakach świetnie nadaje się do czyszczenia zabrudzeń na srebrze. Wystarczy zanurzyć przedmioty we wrzącym wywarze i wymoczyć kilkanaście minut, a  następnie wypolerować.

Jak widzisz do wyczyszczenia ulubionej biżuterii czy zastawy stołowej ze srebra nie musisz  używać drogich markowych preparatów. Wystarczy sięgnąć do domowych zasobów, aby przywrócić blask i świeżość naszych srebrnych skarbów.

Zostaw komentarz