Styl życia

Akcesoria kuchenne, które ułatwiają gotowanie

akcesoria kuchenne
Napisany przez easylife

Gotowanie może być prawdziwą przyjemnością, jeśli tylko ułatwimy sobie to zadanie za pomocą odpowiednich sprzętów i akcesoriów. Producenci gadżetów kuchennych prześcigają się w wymyślaniu takich, które zoptymalizują proces gotowania i sprawią, że nawet skomplikowane dania będą proste w przygotowaniu. Dziś podpowiemy, w jakie gadżety kuchenne warto zainwestować, aby gotowanie stało się przyjemne dla każdego.

Szybkowar

To innowacyjny garnek, który wyposażony jest w specjalną pokrywkę zapewniającą mu szczelne zamknięcie. Cała idea gotowania dań w szybkowarze polega na tym, że gotowanie odbywa się  w atmosferze podwyższonego ciśnienia oraz temperatury, gdyż para wodna nie ma ujścia, pozostaje więc w całości wewnątrz i powoduje szybsze rozbicie włókien produktów. Dzięki temu skraca się czas przyrządzania potraw do nawet 70%. W ten sposób ugotowanie ziemniaków zajmie nam 8 minut, a rosołu – 25 minut. Szybkowar to prawdziwa rewolucja w naszej kuchni. Jego koszt mieści się w granicach 200-500zł.

Parowar

Kolejna propozycją gadżetu idealnego do codziennego przyrządzania potraw jest parowar. To z kolei urządzenie, które pozwala przygotowywać dania wyłącznie przy użyciu pary. Posiada kilka modułów, w których możemy umieścić różne składniki i poddawać obróbce w tym samym czasie, bez ryzyka przenikania między komorami zapachów. Z powodzeniem więc w jednym parowarze przygotujemy ziemniaki, warzywa i rybę.

Parowar to również świetne rozwiązanie dla osób, które stawiają na niskokaloryczną dietę. Uzyskane dania nie zawierają dodatkowego tłuszczu i zawierają dużo więcej witamin i minerałów niż te przyrządzonego za pomocą gotowania, smażenia czy pieczenia. 

Dobrej jakości parowar kupimy w cenie 200-400zł. 

Elektryczna maszynka do warzyw

Warzywa stanowią ważny element wielu potraw, od sałatek i surówek, przez zupy aż po pieczone czy smażone dodatki do dań głównych. Krojenie warzyw bywa jednak czasochłonne, a jeśli chcemy, aby przybrały one określony kształt i ozdobny charakter, musimy dodatkowo się wysilić. Z elektryczna maszynką szatkowanie, krojenie, ucieranie czy formowanie warzyw będzie proste i szybkie. Urządzenie posiada wymienne tarki, dzięki którym możemy uzyskać różne kształty w zależności od naszych potrzeb oraz twardości warzyw. Dzięki temu nawet zwykła sałatka sama w sobie będzie piękną dekoracją stołu. Maszynka kupimy już w cenie 140-200zł.

Thermomix

I wreszcie hit wśród gadżetów kuchennych – thermomix. To wielofunkcyjne urządzenie nie tylko ułatwia i przyspiesza wykonanie wielu czynności związanych z przyrządzaniem potraw, ale również znaczną część z nich zrobi za nas! Ubijanie, szatkowanie, ucieranie, wyrabianie ciasta to tylko niektóre z funkcji, które posiada thermomix. Ta inteligentna pomoc kuchenna potrafi dokładnie odmierzać porcje produktów, poinformować nas o tym, kiedy jaki dodatek użyć, a dzięki wbudowanej książce kucharskiej możemy każdego dnia gotować nawet skomplikowane obiady nie mając praktycznie żadnego doświadczenia kulinarnego. Jedynym minusem urządzenia jest jego wysoka cena, bowiem thermomix obecnie kosztuje ok. 5.500zł.

Gadżety kuchenne potrafią sprawić, że przyrządzanie nawet zaawansowanych potraw dla wielu osób nie będzie tak męczące i czasochłonne, jak dotychczas. Warto wybrać takie akcesoria, które najlepiej sprawdzą się w naszym przypadku i cieszyć się ich funkcjami podczas codziennych prac w kuchni.

Artykuł przygotowany we współpracy z serwisem Sprawdzfinanse.pl

Zostaw komentarz