Styl życia

Właściwości kamieni szlachetnych

kamienie szlachetne
Napisany przez easylife

Kamienie szlachetne wykorzystywane były w leczeniu różnego rodzaju chorób i dolegliwości już przez starożytnych Rzymian, Egipcjan, Greków czy Babilończyków. To dziś ich właściwości są doceniane przez specjalistów od medycyny naturalnej. Dziś kamienie szlachetne pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną, lecz czemu by nie połączyć jej z funkcją leczniczą? Jakie właściwości posiadają poszczególne kamienie szlachetne oraz jak wykorzystać je jako element stylizacji, który będzie jednocześnie ozdobą i sposobem na zdrowie?

Bursztyn

Kamień ten znany jest ze swojego zdrowotnego wpływu na serce oraz układ krążenia. Jest pomocny w leczeniu przeziębienia, zalecany jest osobom cierpiącym na reumatyzm oraz problemy jelitowe, dolegliwości ze strony wątroby i śledziony. Pomaga również neutralizować negatywne promieniowanie urządzeń elektrycznych. Jest także znany z właściwości sprzyjających walce ze zmarszczkami. 

Diament

Temu minerałowi przypisuje się moc odmładzającą, osobie, która trzyma go blisko serca, dodaje on siły i energii, a także czyni ją szczęśliwą i radosną. Warto jednak wiedzieć, że jeśli diament został zdobyty niegodziwą drogą lub przemocą, będzie przynosił jego właścicielowi nieszczęście. 

Kryształ górski 

Jest jednym z najbardziej wszechstronnych kamieni. Ma szczególne znaczenie dla osób chorujących, które zażywają dużo leków, gdyż kryształ górski ma moc neutralizowania negatywnego działania medykamentów. Ponadto kamień ten potrafi działać odpromiennie, więc warto go stawiać przy wszelkiego rodzaju urządzeniach typu komputer, telewizor, mikrofalówka.

Obsydian 

Kamień ten posiada właściwości uziemiające oraz chroniące ciało i umysł przed negatywną energią. Obsydian pomaga oczyścić organizm z toksyn oraz wspomaga pracę układu pokarmowego. Zwalcza również bóle stawów i mięśni, polecany jest osobom z reumatyzmem i artretyzmem. 

Opal

Jest jednym z najdroższych kamieni na świecie, a dzięki swym właściwościom przypisuje mu się potęgę amuletu. Opal doskonale rozwija kreatywność, działa stymulująco na umysł. Znany jest z właściwości sprzyjających leczeniu jąder, jajników oraz trzustki. Jego bliskość sprzyja ukojeniu nerwów oraz prawidłowej pracy serca. Pomaga obniżyć poziom cholesterolu, reguluje ciśnienie krwi, a także korzystnie wpływa na regeneracje tkanek, zwłaszcza po operacjach. 

Koral

Temu kamieniowi szlachetnemu przypisywane są właściwości uśmierzające ból gardła, a także aktywizujące tarczycę. Koral jest pomocny w poprawie przemiany materii, reguluje funkcjonowanie układu krążenia, a także sprzyja produkcji krwinek. Już w starożytności uznawany był za remedium na dolegliwości kobiece takie jak bóle menstruacyjne, problemy z płodnością. Dziś dodatkowo ceni się go za właściwości sprzyjające prawidłowej pracy nerek, pęcherza, a także układu sercowo-naczyniowego.

Ametyst

Ametyst ceniony jest za właściwości nasenne. Sprzyja relaksowi i uspokojeniu ciała oraz umysłu. Pomaga łagodzić napięcie emocjonalne, koi nerwy, a także sprzyja dobrym relacjom intymnym w związku. Jest uznawany za naturalny środek przeciwbólowy, wykorzystywany jest w terapiach uzależnień, przede wszystkim w alkoholizmie. Korzystnie wpływa także na stan skóry.

Granat

Ten kamień jest szczególnie ważny dla kobiet, gdyż pomaga w zwiększeniu libido. Granat dodaje energii i odwagi, zwiększa chęć na aktywność fizyczną, pomaga osiągnąć witalność organizmu. Korzystnie działa również na produkcję czerwonych krwinek. 

Hematyt

Jest kamieniem o właściwościach odtruwających. Polecany jest przy chorobach krwi oraz reumatyzmie, jest polecany osobom chorującym na zapalenie płuc, a także borykającym się z dolegliwościami ze strony wątroby. Hematyt dodaje energii. 

Biżuteria z kamieniami szlachetnymi

Najczęściej kamienie szlachetne nosimy w formie biżuterii. Mogą to być różnego rodzaju wisiorki, kolczyki, bransoletki ręcznie robione czy pierścionki. Zakładając biżuterię z kamieniami szlachetnymi wiele osób nie zdaje sobie sprawy z mocy, jaką ona posiada i często zupełnie nieświadomie wybiera dany kamień jako ozdobę. Choć w przypadku wyboru biżuterii kierujemy się głównie względami estetycznymi, warto również wziąć pod uwagę właściwości lecznicze kamieni i postawić na przykład na bransoletki czy naszyjniki, które jednocześnie pomogą nam walczyć z naszymi własnymi dolegliwościami. Kamienie szlachetne mogą być również talizmanem noszonym w kieszeni czy w portfelu, a także ozdobą stołu czy półki. W ten sposób ich uzdrawiająca moc i właściwości przeniosą się na wszystkich domowników czy osoby z bliskiego otoczenia.

Zostaw komentarz