Dom i wnętrze

Aranżacja pokoju do pracy

pokój do pracy
Napisany przez easylife
Pokój do pracy powinien sprzyjać skupieniu, wysiłkowi umysłowemu oraz umożliwiać komfortowe wykonywanie swoich obowiązków zawodowych. Musi być więc wyposażony w dopasowane do wzrostu oraz innych indywidualnych czynników meble biurowe, ale także zostać zaaranżowany w ulubionym stylu. Co można powiedzieć o obecnie modnym klimacie skandynawskim? To doskonały pomysł na pokój do pracy. Minimalizm oraz jego prostota z pewnością będą sprzyjać wykonywaniu swoich zadań. Jakie meble warto wobec tego kupić?

Praca i kącik do wypoczynku
Rozsądnym rozwiązaniem, jeżeli tylko pozwalają na to gabaryty pomieszczenia, będzie stworzenie dwóch sfer: jednej do pracy, zaś drugiej do relaksu podczas przerw. W pierwszej strefie powinno znaleźć się biurko z szufladami oraz regał do przechowywania dokumentów czy innych niezbędnych przedmiotów. W drugiej strefie może stanąć sofa skandynawska w kolorze szarym. Warto postawić na taką w oryginalnym kształcie, na przykład ze zdejmowanym pokrowcem, który będzie można uprać w razie potrzeby. Takie sofy niekiedy wyglądają tak ciekawie, że same w sobie stanowią element ozdobny pokoju do pracy. By jeszcze bardziej nadać mu przytulnego charakteru, warto wprowadzić poduszki ozdobne, pled, którym można się okryć czy też źródła światła, takie jak lampa stojąca czy biurkowa.
Dywan – praktycznie i przytulnie
W pokoju do pracy można również umieścić dywan. Do stylu skandynawskiego będzie pasował prosty, tkany na płasko dywanik ze sznurka bawełnianego, ale jeżeli zależy nam na delikatnym ożywieniu stylu, to doskonale harmonizować z nim będzie dywan w zygzak czy marokańską koniczynę. Taki wzór pobudza kreatywność, co na pewno jest wskazane w pokoju do pracy. Kolorystyka ścian, by pasować do reszty aranżacji powinna pozostawać w odcieniach bieli lub szarości. Wtedy całość będzie się prezentowała niezwykle stylowo.

1 komentarz

  • ja mam całe mieszkanie urądzone w stylu skandynawskim i wygląda swietnie, czuje się w nim bardzo zrelaksowana.

Zostaw komentarz