Dom i wnętrze

Dlaczego warto pamiętać o zadaszeniu drzwi?

Napisany przez easylife

Urządzając lub remontując swój dom często zapominamy o bardzo istotnych elementach, których koszt nie jest wcale wysoki.

Tymczasem to właśnie one mogą wpłynąć na nasz komfort a jednocześnie sprawić, że nasz dom będzie prezentował się znacznie bardziej efektownie. Jednym z takich elementów jest zadaszenie drzwi. Dlaczego warto o nim pamiętać? Jaki rodzaj zadaszenia drzwi warto wybrać? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Po co mi zadaszenie drzwi?

Wydawać się może, że tak naprawdę zadaszenie drzwi wejściowych to niepotrzebny wydatek, który tak naprawdę nie ma sensu. Czy jednak jesteś tego pewien? Wystarczy przypomnieć sobie próby szybkiego zamknięcia parasola w czasie deszczu lub stanie przed drzwiami w oczekiwaniu na ich otworzenie podczas gdy z nieba leje deszcz. Budynki posiadają zadaszenie nad drzwiami pozwalają uniknąć wszystkich tych nieprzyjemnych doznań. To jednak nie wszystko, gdyż dach nad drzwiami zapobiega oddziaływaniu niekorzystnych warunków atmosferycznych na drzwi. To jest główne zadanie zadaszenia. Często drzwi wejściowe to spory wydatek, warto więc zadbać by służyły nam w bardzo dobrym stanie wiele lat. Daszek nad drzwiami wejściowymi może być także doskonałą ozdobą.


aluminiowy daszek nad drzwi Aquila marki Palram

Ile to kosztuje?

To pytanie, które zadaje sobie wiele osób myślących o zadaszeniu drzwi. Trudno jednak udzielić na nie jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko bowiem zależy zarówno od wymiarów, jak i od materiału, z którego wykonamy daszek. Niemniej jednak nie jest to wydatek ponad miarę. Średnie ceny zadaszenia dachu wynoszą od 500 do 1000 złotych.

Z jakich materiałów można wykonać zadaszenie drzwi?

W dzisiejszych czasach zadaszenie drzwi wykonuje się z wielu różnorodnych materiałów. Miłośnicy stylu vintage wybierają klasyczne drewno, które zawsze prezentuje się dobrze. Osoby, którym zależy na trwałości a jednocześnie niskich kosztach stawiają na lekkie i trwałe aluminium. Do wyboru mamy również szkło, które prezentuje się niezwykle elegancko oraz płyty z poliwęglanu, które obecnie stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Specyfikacje zadaszeń drzwi można zobaczyć w ogrodosfera.pl. Co więcej, dachy nad drzwiami wejściowymi przybierają różne kształty – od prostych kwadratów i prostokątów po efektownie wygięte łuki. Dzięki temu każdy z nas może znaleźć coś dla siebie.


zadaszenie drzwi Sierra marki Palram

Na co warto zwrócić uwagę?

Poszukiwanie idealnego zadaszenia drzwi warto rozpocząć od podjęcia decyzji, jaki materiał najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku. Weźmy więc pod uwagę stylistykę budynku oraz efekt jaki chcemy osiągnąć. Następnie warto ustalić jakie powinny być wymiary zadaszenia by dobrze spełniało ono swoją rolę. Pamiętajmy, że zadaszenie powinno w pełni ochronić nas przed opadami deszczu. Długość 150-160 cm i szerokość wynoszącej 75-85 cm to najczęściej wybierane opcje. Dopiero wówczas możemy przystąpić do poszukiwania zadaszeń w najbardziej korzystnej cenie lub takich, które posiadają pożądane przez nas elementy dekoracyjne.

Podsumowując, zadaszenie drzwi to bardzo ważny element, dzięki któremu zapewnimy sobie oraz naszym gościom komfort wchodzenia do domu, nawet przy niesprzyjającej pogodzie. Co więcej, dzięki zadaszeniu możemy podkreślić styl w jakim wybudowano budynek i sprawić, że będzie prezentował się on znacznie lepiej. Warto więc pomyśleć o wykonaniu takiego zadaszenia, tym bardziej, że koszty z tym związane nie są wcale wysokie.

1 komentarz

  • jestem na etapie budowy domu i w prpjekcie nie mam zadaszenia…troche wizualnie mi to nie gra taki tandetny daszek. jakie wy macie doświadczenia? przydatne?

Zostaw komentarz