Styl życia

Czy warto zacząć biegać?

Napisany przez easylife

Wielu z nas bardzo entuzjastycznie podchodzi do idei sportu.

Po co mi to?

Z podziwem patrzymy na mijających nas 20 km za miastem rowerzystów, biegaczy czy rolkarzy. Zapalamy się do pomysłu biegania, kompletujemy strój, obuwie, torbę, akcesoria potrzebne zarówno w zimie, jak i w lecie tracimy przy tym małą fortunę. Wybieramy się pierwszy raz na przebieżkę i po kilku minutach zaczynamy się zastanawiać czy to ma sens, odpuszczamy, wracamy do domu. Piękny nowy strój chowamy na dno szafy… i koniec. 

Jak zacząć?

To, że pomysł biegania pojawił się, jest już bardzo dobre, wystarczy tylko przejść do realizacji i w niej wytrwać. Wbrew pozorom jest to prostsze, niż mogłoby się wydawać. Bieganie jest jednym z najtańszych sportów. Nie wymaga zakupu karnetu, sprzętu czy super stroju. Najważniejsze w bieganiu jest odpowiednie obuwie. Odwiedzając jakikolwiek serwis internetowy dla biegaczy, znajdziemy mnóstwo porad, w jaki sposób dobrać odpowiedni rodzaj butów, do rodzaju biegu czy naszej wagi. Śliczny strój owszem przyda się, jednak zakup ten nie jest niezbędny, dres, czy legginsy i koszulka na początek w zupełności wystarczą. Pamiętajmy, że na początek kilkuminutowy trucht przeplatany z marszem stanowi wystarczający trening. Z czasem zaczynamy zmieniać proporcje, coraz więcej czasu biegniemy, coraz mniej maszerujemy. Po dwóch tygodniach takiej aktywności będzie nam już przychodziło z łatwością przebiegnięcie kilku kilometrów. Kiedy dokonamy porównania nasze obecnej kondycji, do stanu, zanim podjęliśmy aktywność, zauważymy ogromną zmianę. To powinno nas mobilizować do dalszego podejmowania działań w kierunku ładniejszego ciała i lepszego zdrowia.

Co daje nam bieganie?

Bieganie niesie ze sobą w zasadzie same korzyści. Uprawiając jogging znacznie zmniejszamy ryzyko wystąpienia chorób układu sercowo- naczyniowego. Badania przeprowadzone przez amerykańskich specjalistów pokazują zmniejszenie takiego ryzyka prawie o połowę. Odwiedzając popularny serwis internetowy dla biegaczy, możemy dowiedzieć się o dobroczynnym działaniu biegania na stres, stanowi ono skuteczny sposób rozładowania napięcia. Najbardziej widocznym skutkiem regularnego uprawiania biegu są zmiany zachodzące w naszym ciele. Biegając następuje duże spalenie kalorii, co bardzo pozytywnie wpływa na nasz wygląd. To tylko kilka z bonusów, jakie otrzymujemy biegając.

Dbając o siebie robimy sobie najlepszy prezent. Regularne dbanie o nasze ciało pozwoli się nam cieszyć lepszym zdrowiem i zaprocentuje w naszej przyszłości. Spędzając czas na świeżym powietrzu w naturalny sposób zwiększymy swoją odporność. Dlatego nie wolno tracić czasu na wątpliwości,  od razu rozpocznijmy nasz bieg po zdrowie.

Zostaw komentarz