Styl życia

Pomysł na jesienny wypad na weekend z rodziną

Napisany przez easylife

Jesień to pora roku idealna na zwiedzanie. Warto wykorzystać tę piękną aurę na odwiedzenie miejsc, które w listopadzie prezentują się bajecznie. Gdzie warto pojechać z rodziną i jakie miejsca są godne polecenia jesienią?

Dolny Śląsk – Zamek Książ

Miejsce to zrobi wrażenie zarówno na dorosłych, jak i na dzieciach. Sam zamek ma bogatą historię sięgającą 1288 roku. W czasie II wojny światowej został on skonfiskowany przez reżim nazistowski, a dziś – odnowiony – jest jedną z najpiękniejszych atrakcji województwa. Zamek otacza malowniczy las ze ścieżkami spacerowymi, które jesienią robią naprawdę duże wrażenie. Atrakcją zamku jest również możliwość nocnego zwiedzania.

Małopolska – Jura Krakowsko-Częstochowska

W Małopolsce z kolei wrażeń dostarczy nam zwiedzanie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, która obecnie oferuje turystom wiele atrakcji. Oprócz pieszych tras jest tu możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej, jazdy konno, spływu pontonem Białką w Lelowie czy odwiedzenie Parku Miniatur w Piasku.  Jak widać każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na szlakach turystycznych z pewnością wrażenie robią majestatyczne zamki średniowieczne na skałach, które tworzą słynny Szlak Orlich Gniazd.

Wielkopolska – Malta

Dla rodzin, które lubią aktywnie spędzać czas, z pewnością atrakcji dostarczy Poznańska Malta, czyli zespół ośrodków rekreacyjnych zlokalizowanych wokół jeziora maltańskiego ze słynnymi termami maltańskimi. Możemy tu uprawiać sporty wodne, korzystać z licznych ścieżek rowerowych czy biegowych. Wokół znajdziemy również wiele atrakcji dla dzieci: mini golf, kolejka górska adrenaline, a zimą również sztuczny stok narciarski.  Miejsce to jest godne polecenia dla całej rodziny.

Pomorze – Trójmiasto

To propozycja dla osób, które lubią zarówno zwiedzać miasta, jak i cieszyć się walorami natury. Gdańsk, Gdynia i Sopot to miasta oferujące wiele atrakcji, oprócz zabytków, znajdziemy tu wiele rozrywek dla dzieci. Z kolei wypad nad morze będzie nie tylko świetną atrakcją, ale również możliwością spacerowania pięknymi plażami poza sezonem turystycznym i zaczerpnięcie morskiego powietrza bogatego w jod.

Mazowsze –  stolica

Z pewnością wartym uwagi kierunkiem weekendowej wycieczki jest stolica Polski – Warszawa. Samo zwiedzanie miasta to wyprawa na cały długi dzień. Już samo odwiedzenie Warszawskich Łazienek może nam zająć kilka godzin. Będąc w Warszawie koniecznie trzeba odwiedzić Centrum Nauki Kopernik. To doskonałe doświadczenie zarówno dla dorosłych, jak i świetna zabawa edukacyjna dla dzieci. Będąc w Warszawie nie można również nie zwiedzić Starówki i Zamku Królewskiego, który ma niezwykle ważne znaczenie historyczne. 

Podkarpacie – Bieszczady

Bieszczady na weekend? Czemu nie! To idealna propozycja dla osób, które chciałyby się wyciszyć, odseparować od miejskiego zgiełku i obcować z piękną naturą. W Bieszczadach znajduje się wiele szlaków turystycznych o różnym poziomie trudności, więc z pewnością uda się wybrać taki, który będzie odpowiadał i dorosłym, i dzieciom.

Polska oferuje wiele pięknych miejsc do zwiedzania jesienią. Warto wykorzystać wolne weekendy, by poznać nowe okolice lub zwiedzić znane już miejsca w zupełnie innej, jesiennej oprawie.

artykuł przygotowany we współpracy z serwisem Vivapozyczka.pl.

Zostaw komentarz