Zdrowie i uroda

Dieta i ćwiczenia to nie wszystko, czyli jak dbać o doskonałą formę i wygląd na co dzień

dieta
Napisany przez easylife

Smukła sylwetka i doskonały wygląd to marzenie wielu z nas. Jednak aby to osiągnąć, często niezbędna jest bardzo ciężka praca nad sobą i mnóstwo wyrzeczeń. Osiągnięcie zamierzonego efektu jest bowiem procesem wielomiesięcznym, a w niektórych przypadkach nawet wieloletnim. Jak więc go zaplanować, aby mieć pewność, że cel, jaki sobie stawiamy, jest realny? Podpowiadamy, jak wspierać codzienne dążenie do idealnej figury i pięknego wyglądu.

Dieta

Odpowiednio dopasowana dieta to klucz do sukcesu. Jednak często zdarza się, że osoby, które pragną szybko schudnąć, ulegają pokusie “modnych” diet i choć niekiedy faktycznie udaje im się pozbyć kilku nadprogramowych kilogramów, to w rzeczywistości doprowadzają swój organizm do ruiny. Większość diet redukcyjnych, zwłaszcza tych, które nie zostały opracowane przez specjalistów, bazuje na rygorystycznym zmniejszeniu liczby spożywanych kalorii. Niestety nie dla wszystkich jest to dobre rozwiązanie, gdyż każdy organizm posiada inne zapotrzebowanie na kalorie, co w dużej mierze związane jest z tempem metabolizmu. Jeśli dieta zakłada szybkie zrzucenie wagi, to najprawdopodobniej odbije się to negatywnie na naszym zdrowiu, na przykład przejawiając się w zaburzeniach trawienia, braku koncentracji czy w nieprawidłowym funkcjonowaniu innych organów. Warto również wiedzieć, że taka dieta może dać złudne przeświadczenie o utracie masy, a tak naprawdę prowadzi ona do tego, że nasz organizm, zamiast tłuszczu, zwyczajnie pozbywa się wody. Skuteczna dieta, która ma nam pomóc uzyskać smukłą sylwetkę, powinna zmieniać nasze złe nawyki żywieniowe na te dobre, dzięki czemu będziemy stopniowo tracić wagę, jednocześnie nie powodując innych szkód w naszym organizmie. 

Przemyślana dieta może być także wspierana odpowiednią suplementacją, która sprzyja utrzymaniu efektu. Polecanym na rynku suplementem diety jest Moring Slim Formula, którego skład zawiera wyciąg z liści moringa oleifera. Preparat ten bazuje na naturalnym składniku, który znany jest od wieków w medycynie naturalnej jako środek sprzyjający leczeniu wielu dolegliwości, w tym również doskonale oczyszcza organizm z toksyn i usprawnia metabolizm. Warto jednak zwrócić uwagę na to, iż w internecie możemy znaleźć całą masę suplementów reklamowych jako cudowne środki na odchudzanie. Zanim jednak wybierzemy ten konkretny, warto dokładnie przeanalizować, czy faktycznie ma on udowodnione działanie oraz czy cieszy się dobrymi opiniami konsumentów. Przykładowo, duże kontrowersje zwrócił środek Immunox, który prawdopodobnie jest tym samym produktem co Nutrimex, będący swego czasu przedmiotem dość mocnej krytyki. 

Ćwiczenia

Żadna dieta nie pozwoli osiągnąć trwałych efektów bez odpowiednio dopasowanych ćwiczeń, które doskonale podkręcają metabolizm, sprzyjają usuwaniu toksyn z naszego organizmu, a także przyspieszają spalanie tłuszczu. Warto pamiętać, że im więcej mamy mięśni, tym szybciej pozbywamy się tkanki tłuszczowej. Oczywiście, podobnie jak w przypadku diety, nie chodzi o katowanie się na siłowni przez 3 miesiące, aby po tym czasie zobaczyć w końcu efekt. Mądry program ćwiczeń zakłada przede wszystkim trwałą zmianę naszego trybu życia i znalezienie w nim stałego miejsca na codzienną dawkę ruchu. Może to być godzinny spacer szybkim marszem, jazda na rowerze, jogging czy trening na bieżni. Ważne, aby dana aktywność fizyczna faktycznie sprawiała nam przyjemność i kojarzyła się z dobrze spędzonym czasem. Jeśli tak nie będzie, szybko zaczniemy szukać sobie wymówek, aby zrezygnować z treningów. ćwiczenia nie powinny też zbytnio forsować naszego organizmu, aby nie dopuścić do przetrenowania, które bardzo szybko prowadzi do spadku motywacji.

Jak dbać o urodę na co dzień

Piękny zdrowy wygląd wymaga także codziennej pielęgnacji. Ważne więc są codzienne rytuały pielęgnacyjne, które nie tylko pomogą nam zadbać o nasza urodę, ale również będą przyjemną chwila relaksu. Wybierzmy naturalne kosmetyki oczyszczające twarz i nawilżające, poświęćmy codziennie 10 minut na masaż twarzy, wklepując w niego delikatnie krem, a nasza twarz będzie pełna blasku i pozbawiona zmęczenia. Przynajmniej raz w tygodniu wykonajmy maseczkę domowej roboty na twarz i dłonie. Jeśli naszym problemem jest słaba kondycja włosów, poświęćmy im nieco więcej uwagi i oprócz regularnych zabiegów pielęgnacyjnych wspomagajmy się suplementami, na przykład Hairstim, który szczególnie polecany jest osobom borykającym się z wypadaniem włosów.

Codzienne rytuały, czy to związane z dietą, ćwiczeniami czy zabiegami pielęgnacyjnymi, pozwolą nam wyrobić w sobie trwałe nawyki, dzięki którym nie tylko uzyskamy smukłą sylwetkę i piękny wygląd, ale również utrzymamy ten efekt na wiele lat.

Zostaw komentarz