Zdrowie i uroda

Jakich składników szukać w suplementach diety na odchudzanie

suplementy diety
Napisany przez easylife

Na rynku można znaleźć mnóstwo suplementów diety, które obiecują cudowne schudnięcie. Osoby, które borykają się z problemem nadwagi bardzo szybko ulegają pokusie sięgnięcia po kolejny preparat, który ma im zapewnić szybki efekt bez wyrzeczeń. Warto jednak wiedzieć, że skuteczność suplementów odchudzających zależy od obecności w nich odpowiednio dobranych składników i jeśli szukamy takiego środka, który rzeczywiście może okazać się pomocny w redukcji wagi, warto zwrócić uwagę właśnie na jego skład. Dziś sprawdzimy, jakie składniki powinny zawierać suplementy na odchudzanie.

Rodzaje suplementów diety na odchudzanie

Na początek warto wspomnieć o tym, że suplementy diety można podzielić na 3 typy. Pierwszy z nich to tzw. spalacze tłuszczu, nazywane również z języka angielskiego “fat burners” – są to preparaty mające na celu przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej. Drugim typem są suplementy, których zadaniem jest ograniczenie wchłaniania węglowodanów i tłuszczów, natomiast trzecim rodzajem są te środki, które mają hamować łaknienie i zmniejszać apetyt. 

Suplementy diety typu fat burners

W dużym skrócie działanie suplementów fat burners polega na stymulowaniu procesów spalania tkanki tłuszczowej. Dzieje się to dzięki składnikom aktywnym, do których najczęściej zaliczamy l-karnitynę, kofeinę, HCA, CLA czy efedrynę. Jeśli zatem naszym celem jest właśnie przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej, to te składniki powinny pojawić się w składzie naszego suplementu. Przykładowo preparat Green Barley Plus, mimo że reklamowany jest jako przyspieszacz spalania tłuszczu, nie posiada w swoim składzie tych składników, co może budzić wątpliwości co do jego skuteczności. Należałoby zatem dokładnie przeanalizować taki skład i upewnić się, czy na pewno wymienione tam składniki mogą mieć wpływ na przyspieszenie spalania tłuszczu. Z kolei w suplemencie diety Bioway już znajdziemy l-karnitynę. 

Suplementy diety ograniczające wchłanianie

Składniki zawarte w tego rodzaju suplementach powodują blokowanie wchłaniania niektórych substancji pokarmowych ograniczając tym samym liczbę dostarczanych organizmowi kalorii. Warto jednak mieć na uwadze, że wraz z ograniczaniem wchłaniania tłuszczów zmniejsza się również wchłanialność niektórych witamin i minerałów, zatem zażywając tego rodzaju preparaty dobrze jest stosować dodatkową suplementację multiskładnikową. Jeżeli poszukujemy dobrej jakości i zarazem skutecznego suplementu diety ograniczającego wchłanianie tłuszczów i węglowodanów, w jego składzie powinniśmy znaleźć chitynę, fasolaminę, zieloną kawę oraz zieloną herbatę. Pamiętajmy jednak o tym, że obecność jednego składnika nie czyni cudów. Producenci suplementów często posługują się tymi nazwami składników, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, natomiast skuteczność preparatów okazuje się mniejsza niż byśmy oczekiwali. Przykładem suplementu zawierającego w składzie jedynie zieloną herbatę spośród wymienionych wyżej składników jest Probiox Plus. W przypadku suplementów diety ograniczających wchłanianie trudno jednak jednoznacznie ocenić ich skuteczność i zadanie to pozostawiamy specjalistom.

Suplementy diety na odchudzanie mogą być doskonałym wsparciem w procesie redukcji wagi, natomiast warto pamiętać o świadomym wybieraniu odpowiednich preparatów, aby efekty były realne do osiągnięcia.

Zostaw komentarz