Zdrowie i uroda

Dieta zgodna z grupą AB

dieta
Napisany przez easylife

Człowiek może mieć jedną z czterech podstawowych grup krwi, czyli: A, B, AB lub 0. Warto ją znać, ponieważ krew jest niezwykle istotna dla życia i zdrowia ludzkiego. Idealnym rozwiązaniem byłoby dopasowanie grupy krwi do codziennej diety oraz aktywności fizycznej.

Charakterystyka grupy AB

Grupa AB jest połączeniem cech żywieniowych dwóch grup, czyli grupy A i grupy B. Ta grupa krwi występuje dość rzadko, ponieważ wykształciła się najpóźniej ze wszystkich grup krwi. Uważa się, że ludzie posiadający grupę AB są wyjątkowo dobrze dopasowani do obecnych warunków życia, zwłaszcza stresu i pośpiechu. Kwestia ta także dotyczy częstych zmian miejsca oraz klimatu, także stylu odżywiania. Osoby te charakteryzuje również spora siła fizyczna i szybki metabolizm. Ze względu na wspomniane połączenie osoby z grupą AB posiadają wyjątkowo słaby układ odpornościowy, na który muszą bardzo uważać.Dieta dla grupy AB, czyli co można jeść? Czego unikać?

Produkty sprzyjające tyciu to:
– czerwone mięso,
– fasola nerkowata,
– nasiona i pestki,
– kukurydza,
– gryka,
– pszenica.
Produkty te sprzyjają hipoglikemii, spowalniają metabolizm oraz mogą negatywnie wpływać na efektywność insulinową.

Dieta sprzyjająca chudnięciu jest zamknięta w produktach takich jak:
– produkty mleczne.
– tofu,
– owoce morza,
– wodorosty,
– ananas,
– zielone warzywa.
Wymieniona żywność korzystnie wpływa na produkcję insuliny, efektywność metabolizmu oraz stymuluje ruchy jelit.

Zagrożenia, czyli na jakie choroby narażona jest grupa AB?

W tym przypadku należy się liczyć ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na chorobę wieńcową i na nadciśnienie. Z powodu słabego układu immunologicznego obserwuje się zwiększoną podatność na infekcje, zwłaszcza o podłożu wirusowym.

Dieta a sport

Istotnym elementem każdej diety jest aktywność fizyczna, która w tym przypadku powinna obejmować głównie ćwiczenia relaksacyjne. Szczególnie polecany jest aerobik, pływanie, joga, ta chi i spacery. Warto wziąć również pod uwagę jazdę na rowerze lub wędrówki po górach.Zostaw komentarz