Styl życia

Disco polo wiecznie żywe?

Napisany przez easylife

Wraz z zakończeniem emisji widowisk w stacji telewizyjnej Polsat o muzyce disco-polo, można stwierdzić, że istnieje przekonanie o braku tego gatunku w mediach. Jest to częściowo prawda, ponieważ nawet największe hity tego gatunku muzycznego nie są emitowane w radiu oraz telewizji. Wyjątkiem są tematyczne stacje telewizyjne , a oprócz tego radia, które posiadają na celu rozpowszechnienie tej muzyki. Powodem tego oczywiście nie jest niechęć odbiorców, ponieważ utwory disco polo, chociażby w Internecie cieszą się olbrzymią popularnością, w większości przypadków przebijają polskie hity muzyki pop.

Jedynym sensownym wyjaśnieniem tego zniknięcia muzyki disco-polo z przestrzeni kultury masowych mediów jest przypięta łatka „obciachu”. Pokazuje to doskonale sytuacja, w której studenci promują tę muzykę, ponieważ w większości wypadków mężczyźni i kobiety studiujące, nie posiadają obaw przed tym, że zostaną zaklasyfikowani jako mężczyźni i kobiety „obciachowe”, czy także głupie.

Warto też zwrócić uwagę na zabawy biesiadne. Na imprezach okolicznościowych takich jak studniówki, a najbardziej wesela, wszyscy ludzie bawią się najlepiej przy muzyce disco polo. Jest to typowa muzyka przeznaczona do integracji , a oprócz tego rozśmieszania, a jak wiadomo śmiech to samo zdrowie.

Disco polo pojawia się przede wszystkim na imprezach kameralnych i w takiej formie przetrwało do na dzień obecny. Aktualnie coś zmienia się w kwestii promocji tego gatunku muzycznego, ale ze 100% pewnością nie zabraknie jej na weselach, czy studniówkach, ponieważ tego rodzaju muzyka doskonale komponuje się w kulturę Polską , a oprócz tego zwyczajów polskich. Duże zasługi w rozwoju muzyki disco polo posiadają na pewno wszyscy ludzie, którym się podoba, ale i także zespoły muzyczne wykonujące utwory z gatunku disco polo. W ten metodę disco-polo przetrwało i bez przerwy się rozwija.

Istnieją także seriale komediowe , a oprócz tego programy telewizyjne o muzyce disco polo, co doskonale przekazuje, że zapotrzebowanie na tego rodzaju utwory jest bez przerwy aktualne. Nie tylko najlepsze seriale komediowe, ale coraz w większości wypadków produkcje fabularne o gwiazdach muzyki disco-polo są na topie. Warto zwrócić na nie uwagę, jeżeli już chcemy się także przyczynić do rozwoju muzyki disco-polo w Polsce. Im więcej oglądających, tym nie gorzej dla tego gatunku muzyki. Zwłaszcza pod kątem emisji skryptów rozrywkowych , a oprócz tego seriali z gatunku disco polo odróżnia się stacja PoloTv, która wypełniła lukę po cyklicznych, niedzielnych programach w Polsacie. Najlepsze seriale , a oprócz tego programy rozrywkowe disco-polo są dostępne jedynie w tej stacji telewizyjnej, ale wkrótce ma możliwość się to przerobić, ze względu na fakt, że coraz w większości wypadków gwiazdy tej muzyki są zapraszane do skryptów, które broniły się przed disco-polo, czyli należące do kultury masowej.

Podsumowując muzyka disco-polo posiada cechy łączenia i bawienia ludzi, co jest jej zasadniczym atutem. Bardzo często hity polskiej sceny pop nie są tak rozpoznawalne , a oprócz tego śpiewane w domach, jak najlepsze utwory muzyki disco-polo. Co jest niesamowite, ponieważ disco-polo nie ma wsparcia masowych mediów przy promocji utworów muzycznych.

 

 

2 komentarze

  • Każdy lubi disco polo 😀 Nawet, jak wszyscy się tego wypierają to na imprezie po kilku drinkach jak tylko w głośnikach poleci hicior disco to wszyscy nagle się ożywiają i rwą do zabawy 🙂 Niby “dla jaj”, ale w końcu zabawa to zabawa, nieważne, czy przy disco, dubstepie, czy hip-hopie 🙂

Zostaw komentarz