Dom i wnętrze

Dom w stylu angielskim – jak urządzić?

dom w stylu angielskim
Napisany przez easylife

Coraz modniejsze jest w Polsce wzorowanie się na zagranicznych stylach urządzania mieszkań. Po części jest to spowodowane tym, że Polacy „przywożą” ze sobą tego typu modę po powrocie z emigracji. Inny powód jest taki, że w naszym kraju bez problemu można kupić elementy wystroju wnętrz z różnych stron świata. Są one albo importowane albo wzorowane na zagranicznych.

Styl angielski – wytwornie, ale przytulnie

Do grona najpopularniejszych stylów na urządzenie mieszkania należy styl angielski. Często widujemy go w angielskich serialach, jakich nie brakuje w polskich stacjach. To specyficzny styl, który jest całkowitym przeciwieństwem skandynawskiego minimalizmu, jaki jest również modny w Polsce.

Styl angielski to połączenie jakości wystroju rodem ze szlacheckich wnętrz i sielskości wnętrz wiejskich. W angielskim domu jest przytulnie, choć niekoniecznie przestronnie, bo styl ten to także mnóstwo dodatków.

Kolory

Ściany bywają jednolite, np. białe, ale mogą też mieć delikatne wzory lub delikatne pionowe paski. Na tkaninach, np. zasłonach czy narzutach, niemal obowiązkowe są ornamenty kwiatowe. Meble zdominowane są przez brązy i ciemne kolory. Na meblach tapicerowanych, spotkać można też kraty. W kuchni i łazience dominuje biel i jasne kolory.

Meble

Jeśli o meblach mowa, to styl angielski wymaga, aby były one jak najbardziej naturalne, czyli wykonane z litego drewna, klasyczne w stylu. Meble wypoczynkowe za to są bardzo miękkie, wykończone skórą lub tkaniną. Niezbędne są dodatki w postaci poduszek. W kuchni oraz łazienkach dominuje jednak biel. Na ścianach najczęściej spotykana jest mozaika, a wykończenie również jest klasyczne.

Nieodzownym elementem domu w stylu angielskim są liczne dodatki i bibeloty. Często wnętrze domu angielskiego sprawia wrażenie, jakby jego wyposażenie gromadzone było przez dziesiątki lat, przez co może sprawić wrażenie nieco zagraconego. Jednak taki pozorny nadmiar rzeczy jest tym, za co cenią go jego zwolennicy.

Może zainteresuje cię także: Jak urządzić małą łazienkę

Zostaw komentarz