Dom i wnętrze

Kabina prysznicowa bez brodzika walk-in. Czy warto?

kabina prysznicowa bez brodzika
Napisany przez easylife

Kabiny prysznicowe typu walk-in są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem. Nic w tym dziwnego – nadają się one zarówno do niewielkich łazienek, jak i tych obszernych. Czym zatem cechuje się kabina prysznicowa bez brodzika?

Kabina prysznicowa bez brodzika na wymiar

Największą zaletą tego rozwiązania jest możliwość dostosowania wymiarów strefy prysznicowej do konkretnego pomieszczenia. Nie trzeba decydować się na standardowe brodziki, które niekoniecznie muszą pasować do konkretnej łazienki. W tym przypadku zamiast standardowego brodzika, wykonuje się posadzkę z płytek ceramicznych. Oczywiście wcześniej wykonany jest odpływ liniowy lub punktowy, który umożliwia umieszczenie płytek tak, by kabina prysznicowa bez brodzika była umieszczona na tym samym poziomie, co reszta pomieszczenia. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane osobom starszym lub mającym problemy z poruszaniem się.

 

 

Jakie płytki do kabiny prysznicowej bez brodzika?

Jakość płytek ceramicznych, klejów i fug mają kluczową rolę dla długotrwałego komfortu korzystania z prysznica. Ważne, by fugi były wodoszczelne i odporne na grzyby, natomiast zaprawa – wysoko elastyczna. W końcu płytki będą poddane na działanie ciepłej i gorącej wody. Jeśli chodzi o same kafle, warto sięgnąć po płytki ceramiczne o właściwościach antypoślizgowych.

Kabina prysznicowa bez brodzika – jakie są jej największe zalety?

Taka kabina ze względu na przestronność jest bardzo wygodna. Dodatkowo jej wygląd można dopasować do wymiarów łazienki, co jest szczególnie ważne w przypadku małych, niewymiarowych łazienek ze skosami. Oprócz tego, kabina bez brodzika jest niezwykle estetyczna i sprawia, że łazienka wydaje się większa niż w rzeczywistości. Ta jedna szklana ścianka jest minimalistycznym akcentem łazienki, dlatego jeśli chcesz urządzić wnętrze w stylu nowoczesnym, będzie to idealne rozwiązanie!

Kabina prysznicowa bez brodzika – czy ma jakieś wady?

Na kabinę prysznicową bez brodzika warto zdecydować się już na etapie planowania domu lub remontu mieszkania. W innym przypadku może wiązać się to z generalnym remontem. Do stworzenia odpływu liniowego lub punktowego i wyrównania posadzki niezbędne będzie kucie starych płytek i wyrównania poziomu całej podłogi. Trzeba wziąć również poprawkę na profilowanie podłogi – pod strefą prysznicową niezbędny będzie spadek 2 procentowy, dzięki czemu woda będzie spływać do odpływu, a nie roznosić się po całej łazience. W przypadku, gdy obie strefy mają być równe, trzeba pamiętać, że potrzebne będzie ok. 15 cm wolnej przestrzeni pod prysznicem na zamontowanie wszelkich elementów (jak syfon czy odpływ kanalizacyjny). Może się to zatem okazać skomplikowanym przedsięwzięciem, zwłaszcza jeśli mieszka się w bloku.

Zostaw komentarz