Styl życia

Ile kosztuje utrzymanie psa

pies w domu
Napisany przez easylife


Zanim zdecydujemy się na wzięcie do domu psa, warto przygotować się na koszty, jakie będziemy musieli ponieść, aby zapewnić czworonogowi niezbędne do życia warunki. Dziś podpowiemy, jak przygotować wyprawkę dla psa.

Wyprawka dla psa

Zanim pies pojawi się w naszym domu, musimy przygotować dla niego kilka akcesoriów. Muszą one być dopasowane do wielkości oraz wieku psa. Inne produkty będą odpowiednie dla szczeniaka, a inne dla dorosłego psa. Do podstawowego wyposażenia takiej psiej wyprawki zaliczamy następujące elementy:

  • Obrożę lub szeleczki
  • Smycz
  • Miski na wodę i jedzenie
  • Zabawki
  • Karma

Obroża lub szeleczki

Większość właścicieli czworonogów decyduje się na zakup obroży, która jest dla psa wygodna i praktyczna. Natomiast w przypadku ras małych często wybierane są szeleczki. To właściwie kwestia indywidualna. Ważne natomiast, aby zarówno w jednym, jak i drugim przypadku, dokładnie sprawdzić wymiary produktu. Pamiętajmy, że biorąc do domu szczeniaka, będzie on rósł praktycznie z tygodnia na tydzień, więc obroża czy szeleczki powinny mieć system regulacji. Dla większych psów wybieramy obrożę lub szeleczki o szerszych paskach, wykonanych z mocniejszego materiału.

Smycz

Podobnie jak w przypadku obroży czy szeleczek, dopasowujemy ją do wielkości psa. Dla szczeniaków czy piesków ras małych, wystarczy cieńsza smycz wykonana z plecionki lub automatyczna smycz flexi na lince. Duże psy mają więcej siły i w ich przypadku konieczne jest posiadanie mocniejszej, grubszej smyczy z metalowym zapięciem. Jeśli decydujemy się na smycz automatyczną, powinna ona być wykonana z grubszej i mocniejszej taśmy. 

Miski na wodę i jedzenie

Pies powinien mieć swoją miskę – osobną na jedzenie i picie. Ta druga powinna być zawsze wypełniona świeżą wodą, do której naszej pupil będzie miał cały czas dostęp. Jeśli chodzi o miskę do jedzenia, to w sklepach możemy spotkać wiele ich rodzajów, od plastikowych, przez metalowe aż po ceramiczne. Miska dla psa ma zwykle na spodzie gumowe wykończenie, które zapobiega przesuwaniu się jej po śliskiej podłodze, dzięki czemu nasz pupil nie będzie zmagał się z “uciekającym” jedzeniem.

Zabawki

Nawet dorosły pies potrzebuje zabawy. To właśnie ona dostarcza naszemu pupilowi rozrywki, ale też pozwala uspokoić emocje i pozbyć się stresu, który może towarzyszyć pierwszym dniom w nowym domu. Jeśli szukamy zabawek dla szczeniaka, to najlepiej sprawdzą się gumowe gryzaki i pluszaki, dorosłe psy chętnie bawią się szarpakami. Dużą popularnością cieszą się zabawki, w których można ukryć smakołyki dla psa. Zadaniem naszego pupila jest ich wyciągnięcie, co okazuje się niezwykle fascynującą i absorbującą zabawą. 

Karma

Jeśli wiemy, jaką karmą pies był żywiony przed przybyciem do naszego domu, warto kontynuować jej podawanie, gdyż zmiana produktu może spowodować dolegliwości ze strony układu pokarmowego, co będzie dodatkowym stresem dla naszego nowego członka rodziny.  Jeśli natomiast nie mamy wiedzy odnośnie dotychczasowej diety psa, odpowiednia będzie sucha karma dla psa, najlepiej weterynaryjna, hipoalergiczna, która nie będzie powodować alergii w przypadku, gdy pies boryka się z tego rodzaju problemami zdrowotnymi.

Mając tak przygotowaną wyprawkę dla psa możemy przyjąć do naszej rodziny pupila bez obawy, że zabraknie nam niezbędnych dla niego artykułów.

Zostaw komentarz