Dom i wnętrze

Kamionkowy zawrót głowy

Napisany przez easylife

Naczynia z kamionki w kuchni

Naczynia z kamionki bardzo dobrze sprawdzają się w kuchni. W sprzedaży występują garnki z kamionki o różnych wzorach, kolorach i pojemnościach. Służą zarówno do gotowania, jak i pieczenia. Przygotowane w nich potrawy typu zupy, gulasze, sosy, zapiekanki charakteryzują się głębią smaku i aromatów. Garnki kamionkowe w zależności od celu ich zastosowania mogą posiadać pokrywki lub nie. 

Świetnie sprawdzają się także kamionkowe naczynia żaroodporne. Ze względu na niezaprzeczalny urok kamionki, naczynia te nadają się nie tylko do pieczenia, ale także do serwowania potraw. Pełnią zatem również funkcje misy lub patery.

Naczynia z kamionki dość często występują również w postaci beczek, beczułek i wszelkiego rodzaju pojemników służących do przygotowywania kiszonek (na przykład kiszonej kapusty lub kiszonych ogórków), jak również do przechowywania smalcu, dżemów, pasztetów.

Popularność kamionki w kuchni wynika ponadto z możliwości użytku wykonanych z niej naczyń w piekarniku, lodówce, zamrażarce czy kuchence mikrofalowej. Duże znaczenie ma fakt, że szkliwienie kamionki zapobiega przywieraniu potraw. Co istotne, większość kamionkowych wyrobów można myć nie tylko ręcznie ale także w zmywarce. Najlepiej jednak upewnić się co w tym temacie sugeruje producent naczyń kamionkowych.

Naczynia z kamionki w jadalni

Wyroby z kamionki wspaniale prezentują się w jadalni. Można z nich jeść zarówno codzienne posiłki, jak i wykorzystywać podczas okazjonalnych spotkań, na przykład rodzinnych uroczystości. Stanowią znakomitą ozdobę jadalnianych stołów, półek, ścian oraz szafek. Niezwykle efektownie prezentują się w przeszklonych kredensach.

W przypadku gdy jadalnia urządzona jest w surowym stylu minimalistycznym, dobrym rozwiązaniem jest zakup kubków, talerzy i miseczek wytworzonych w podobnym guście. Trafnym wyborem będą na przykład naczynia o strukturze kamionki, ale połyskujące w kolorze złota lub srebra. Przykuwać wzrok będzie także zestaw naczyń w marmurkowej odsłonie kamionki.

W jadalniach, w które trzeba wnieść odrobinę koloru, sprawdzą się barwione naczynia kamionkowe. W dobrym guście będzie na przykład wybór zestawu z kolekcji Floral Scent. Naczynia z tej kolekcji eksponują różne odcienie koloru niebieskiego. Natomiast osobom, które czują się lepiej w pastelowych kolorach, można polecić naczynia z kamionki w kolorze bladego różu.

Fot. homepalace.pl

Zostaw komentarz