Dom i wnętrze

Moda na beton – trendy i inspiracje

Napisany przez easylife

Aranżacje z użyciem betonu to mocny trend, który obserwujemy w katalogach z inspiracjami na wykończenie wnętrz. Materiał dawniej postrzegany jako surowy i toporny, coraz częściej staje się elementem wyposażenia ciepłych pomieszczeń jak salon czy też sypialnia. Przekonują się do niego nie tylko fani minimalistycznych form czy też loftów, ale również właściciele domów jednorodzinnych szukający nowoczesnych rozwiązań. Poniżej zbiór kilku inspiracji i trendów, które można przełożyć na swoje mieszkanie.

x

Betonowe szaleństwo – jak stał się modny?

W ostatnich latach beton bardzo zmienił swoją rolę w budownictwie. Wcześniej kojarzony był głównie z surowością wielkich betonowych płyt, które nie prezentują się atrakcyjnie. Obecnie coraz częściej zmienia swoje położenie – z zewnętrznych ścian przechodzi do wnętrz, którym nadaje wyjątkowego charakteru.

  Duży wpływ na to mieli sami producenci betonu, którzy do sprzedaży zaczęli wprowadzać dekoracyjne odmiany tego materiału. Powstaje on z wysokiej klasy cementu portlandzkiego, który zapewnia mu twardość i wytrzymałość, a jednocześnie łatwość zmiany jego właściwości.

  Nowoczesne odmiany betonu do wnętrz to dobrze znana surowość i minimalizm, którym można nadać ciepłego charakteru. Uniwersalność tego rozwiązania coraz chętniej dostrzegają architekci, którzy wykorzystują go w swoich projektach. Swoje zastosowanie znajduje on już nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, ale również w domach jednorodzinnych.

Aranżacja kuchni z betonu

Duża uniwersalność, a przede wszystkim wytrzymałość betonu sprawiają, że świetnie nadaje się on jako element wyposażenia kuchni. Idealnie komponuje się z drewnem (umieszczonym na podłodze czy też na ścianach lub) nadając wnętrzu industrialny charakter. Takie wnętrze doskonale uzupełnią jasny blat kuchenny i świetlówki umieszczone na suficie.

  Dla osób, którym takie wnętrze wydaje się zbyt surowe, polecamy zastosowanie tkanin oraz mebli w ciepłych odcieniach. Ożywi to wnętrze kuchni, a jednocześnie nie przysłoni zalet betonowych ścian – będzie to idealne połączenie minimalizmu z powiewem świeżości. Czas spędzony w tak zaprojektowanej kuchni to prawdziwa przyjemność.

Sypialnia w skandynawskim charakterze

Dekoracyjny beton doskonale komponuje się nie tylko z drewnem, ale również z metalem i stalą. W połączeniu z meblami w jasnych odcieniach tworzy pomieszczenie w skandynawskim stylu – pełne minimalizmu, komfortu i klasy. To doskonały pomysł na aranżację sypialni małżeńskiej.

  Beton dekoracyjny dobrze sprawdza się w sypialniach, które projektowane są w duchu nowoczesności. Doskonale uzupełni pomieszczenie pełne szkła o dużych oknach, których widok wychodzi na ogród. Ta futurystyczna kompozycja zachwyca swoją prostotą, a jednocześnie przepełniona jest eleganckim stylem i funkcjonalnością.

Funkcjonalność betonu – idealne uzupełnienie wnętrz

Beton dekoracyjny oprócz walorów estetycznych posiada również szereg cech, które sprawiają, że doskonale nadaje się na powierzchnię wielu aranżacji. Przede wszystkim prosto utrzymać jego czystość – nie potrzeba do tego specjalistycznych środków. Dodatkowo jest bardzo wytrzymały, dzięki czemu nie musimy się martwić o jego niszczenie. Wszystko to sprawia, że betonowa nawierzchnia sprawdzi się także na korytarzu czy też w salonie.

 

Zostaw komentarz