Dom i wnętrze

Kosze na śmieci a kwestia nieprzyjemnego zapachu

Napisany przez easylife

Nawet w przypadku najpiękniejszego kosza na śmieci trzeba liczyć się z tym, ze nie będą się z niego wydobywały przyjemne zapachy. Jest to pojemnik na odpady, który dosyć szybko daje o sobie znać, jeśli ktoś zapomni go opróżnić. Istnieje jednak wiele sposobów na to, aby uchronić się przed brzydką wonią w pomieszczeniu. Chociaż kosz na śmieci nie będzie pachniał kwiatami, to jednak może estetycznie wyglądać i nie być źródłem obrzydliwej woni. Jak zatem poradzić sobie z niechcianymi zapachami z kosza na śmieci?

Kosze na śmieci a kwestia nieprzyjemnego zapachu

Jeśli kosz na śmieci jest regularnie opróżniany i wyposażony w szczelną pokrywę, to nie powinno być większego problemu z nieprzyjemnym zapachem w pomieszczeniu. Jeśli wyrzucamy do kosza resztki jedzenia, to trzeba liczyć się z tym, że ich zapach będzie wyczuwalny po każdym otwarciu pojemnika na odpady. Każdy kto jest odpowiedzialny w domu za wyrzucanie śmieci, doskonale wie, jak jest to nieprzyjemne zadanie. Najbardziej odpychający jest właśnie zapach wydobywający się z takiego worka z odpadami. W celu uchronienia się przed ciągłym kontaktem z brzydkimi zapachami, warto wypróbować pewne triki. Kluczową kwestią jest oczywiście regularne opróżnianie i czyszczenie kosza na śmieci, co należy robić co najmniej co dwa ni. Do czyszczenia kosza warto posłużyć się gąbką nasączoną w wodzie z sodą oczyszczoną. Soda świetnie czyści zabrudzenia i pochłania zapachy oraz działa bakteriobójczo i grzybobójczo. Jako neutralizator brzydkich zapachów sprawdzi się także sypka kawa.

Świetnym rozwiązaniem będzie wypełnienie wnętrza kosza gazetami i pozostawienie go szczelnie zamkniętego na kilka dni. W celu zapobiegnięcia rozprzestrzeniania się nieprzyjemni woni z kosza po całym pomieszczeniu, idealnym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na zakup pojemnika wyposażonego w filtr wykonany z węgla aktywnego. Taki filtr bardzo skutecznie pochłania wszelkiego typu zapachy dzięki swoim silnym właściwościom absorpcyjnym. Zakup takiego kosza będzie oczywiście wiązał się z większymi kosztami, ale pozwoli to na cieszenie się kuchnią wolną od nieprzyjemnych zapachów odpadów znajdujących się w koszu na śmieci.

Zostaw komentarz