Dom i wnętrze

Kupujemy nową zmywarkę – na co zwrócić uwagę?

zmywarka
Napisany przez easylife

Zakup zmywarki wbrew pozorom nie jest taką banalną sprawą. Zanim się zdecydujemy na jakiś model, warto przemyśleć, jakie dokładnie mamy oczekiwania względem tego typu sprzętu, a także zorientować się, na co zwracać uwagę podczas oglądania produktów w sklepie. W ten sposób unikniemy niepotrzebnych wpadek.

Oszczędność i cisza

Jedną z najczęściej wymienianych zalet zmywarek jest ogromna oszczędność wody w stosunku do mycia ręcznego. Dlatego też jeśli zależy Ci na tym, by wybrać produkt, który pomoże Ci zaoszczędzić zarówno wodę, jak i prąd, zorientuj się w tym, jak wiele wody dana zmywarka zużywa na jeden cykl mycia i jaką ma klasę energetyczną. Im bardziej oszczędny sprzęt, tym więcej będzie kosztował. Jednak różnica ta z pewnością zwróci się w trakcie użytkowania.

W przypadku otwartych kuchni warto zakupić zmywarkę, która nie będzie generować zbyt dużej ilości hałasu, to znaczy w granicach około 40 decybeli. Jeśli nie zależy Ci na tym, by urządzenie działało cicho, możesz zupełnie zignorować tę kwestię, ponieważ standardowo za głośne zmywarki uważa się te, które generują dźwięki na poziomie 50 decybeli.

 

Suszenie i komfort

Nie każda zmywarka suszy naczynia całkowicie. Tak naprawdę jest to właściwość różna dla rożnego rodzaju modeli. Jeśli więc zależy Ci na tym, by zaraz po wyjęciu włożyć naczynia do szafki bez dodatkowego osuszania lub wycierania, zainteresuj się modelami z najwyższą klasą suszenia.

Warto również sprawdzić, czy półki na naczynia łatwo się wysuwają – czy posiadają kółka, które to ułatwiają. Ważna jest także sama ilość półek, jak i możliwość wyregulowania ich wysokości tak, by jak najwygodniej można było ułożyć na niej naczynia. Dodatkowo przydatne są również składane półki i stojaki – to sposób na umieszczenie w zmywarce na przykład większej ilości talerzy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dobrym udogodnieniem jest również osobna półka na sztućce, zamiast standardowych koszty. W ten sposób można o wiele wygodniej i praktyczniej posegregować zmywane przedmioty.Zostaw komentarz