Styl życia

Maluch na stoku – jak wybrać strój narciarski dla dziecka?

Napisany przez easylife

Dziecko zachowuje się na stoku narciarskim zupełnie inaczej niż jego rodzice. Nie będzie zainteresowane wyłącznie zjeżdżaniem na nartach. Na pewno przewróci się kilkadziesiąt razy, wpadnie w zaspę śniegową, ulepi bałwana czy zrobi śnieżnego aniołka. Sprawdź, jakie ubrania narciarskie dla dziecka wybrać, aby nie utrudniały mu zabawy i chroniły przed zimnem, wilgocią i ewentualnym przeziębieniem.

Na co zwracać uwagę przy wyborze ubrań na narty dla dziecka?

Dziecięce ubranie narciarskie musi być przede wszystkim wygodne i mieć dopasowany rozmiar. Przy zakupie spodni oraz kurtki na narty zwróć uwagę na to, czy są one nieprzemakalne. Ta cecha produktów jest jedną z najważniejszych w przypadku dziecięcych ubrań. Na stoku narciarskim dobrze sprawdzi się ubieranie dziecka na tak zwaną cebulkę. Dzięki kilku cienkim warstwom ubrań łatwiej będzie Ci zdjąć jedną z nich, jeżeli zza chmur wyjdzie słońce i dziecku zrobi się cieplej. Poszczególne elementy narciarskiego stroju dziecięcego musisz dokładnie przemyśleć – tak, aby Twoja pociecha nie zmarzła ani się nie przegrzała. W obu przypadkach Wasza wizyta na stoku narciarskim może się szybko zakończyć. Jakie ubrania zatem należy kupić dziecku na stok narciarski?

Kurtka narciarska

Kurtki narciarskie dziecięce to produkty, na których nie warto oszczędzać. Dobra kurtka dla dziecka cechuje się tym, że jest lekka, ciepła oraz wygodna. Dodatkowo nie powinna utrudniać dziecku ruchów. Podobnie jak w przypadku kurtek narciarskich dla dorosłych, produkt przeznaczony dla najmłodszych narciarzy musi być wodoodporny, wiatroodporny oraz oddychający. Jakie jeszcze elementy sprawiają, że kurtka narciarska dziecięca jest dobrej jakości?

  • Zapięcia na rzep lub ściągacze przy nadgarstkach.
  • Dodatkowy materiał osłaniający wszystkie zamki.
  • Odpinany i ocieplany kaptur.
  • Kieszenie różnej wielkości.

Ciekawą propozycją może być także kurtka narciarska rosnąca wraz z dzieckiem. Taki produkt ma regulowane mankiety rękawów oraz ściągacz w pasie, które umożliwią Twojemu dziecku korzystanie z niego przez co najmniej dwa sezony. Różne modele tego typu kurtek znajdziesz w sklepach stacjonarnych lub internetowych. Kurtki dziecięce AdventureSports to bardzo dobry wybór, jeśli szukasz dobrej jakości kurtki dla swojej pociechy.

Spodnie narciarskie

Przy wyborze spodni narciarskich dla dziecka kieruj się tymi samymi kryteriami, co w przypadku kurtki. Spodnie narciarskie dziecięce powinny mieć przede wszystkim mocne wewnętrzne ściągacze. Nic tak bowiem nie potrafi zepsuć zabawy jak śnieg, który przedostał się pod nogawkę. Oprócz tego produkt powinien być wykonany z wytrzymałego materiału, który nie zniszczy się w czasie zabaw na śniegu. Ciekawe i modne modele spodni narciarskich dziecięcych znajdziesz na przykład w sklepie AdventureSports: https://adventuresports.pl/wyszukaj/wszystkie/Junior-pl,Spodnie-pl-2,Spodnie-narciarskie-pl-2.

Co powiesz na kombinezon?

Alternatywną dla spodni narciarskich może być kombinezon, to znaczy połączenie spodni i kurtki. Wybierz model z regulowanymi szelkami, które pozwolą Ci dopasować kombinezon do wzrostu Twojego dziecka. Sam zdecyduj, które rozwiązanie sprawdzi się lepiej dla Twojej pociechy – strój jedno- czy dwuczęściowy.

Na jakie jeszcze elementy stroju narciarskiego dziecięcego warto zwrócić uwagę?

  • Bielizna termoaktywna – przed wyjściem na narty nie musisz ubierać dziecku rajstop, podkoszulka oraz bluzy. Wystarczy, że zdecydujesz się kupić dobrej jakości bieliznę termoaktywną.
  • Skarpety narciarskie – skarpetki na narty muszą być na tyle długie, żeby sięgały do wysokości obuwia. Unikaj skarpet bawełnianych, wybierz te, które uszyte zostały z wełny i włókien syntetycznych.
  • Rękawiczki narciarskie – dobierz je w zależności od umiejętności narciarskich Twojego dziecka. Jeżeli jeździ na nartach z kijkami, kup mu rękawiczki pięciopalczaste. Dla mniej zaawansowanych młodych narciarzy warto wybrać rękawiczki z jednym palcem.

Zostaw komentarz