Styl życia

Jak zaplanować przerwę świąteczną?

Napisany przez easylife

Kilka dni wolnego w przerwie świątecznej oraz między świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem może być doskonałą okazją do zorganizowania ciekawej wycieczki. Warto o tym pomyśleć wcześniej, ponieważ jest to popularny termin wyjazdu i może to nastręczać problemu ze znalezieniem dogodnego noclegu. Dobrze byłoby także zawczasu zdecydować jaki będzie kierunek wycieczki i zarezerwować bilety do atrakcji. 

Do muzeum w przerwie świątecznej

O tyle o ile bez problemu wejdzie się na wszelkiego rodzaju jarmarki bożonarodzeniowe, o tyle do muzeów czy innych atrakcj wejście może być utrudnione. Zamek na Wawelu jest oblegany przez cały rok, ale kiedy jest kilka dni wolnego to zakupienie biletu w ostatniej chwili graniczy z cudem. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie także oferuje przedsprzedaż biletów i podobnie nie ma szans aby dostać je w ostatniej chwili.

Nie inaczej mają Czeskie Hradczany, każdy kto wybiera się do Pragi musi się liczyć z tym, że jeżeli nie dokona wcześniejszej rezerwacji biletów to istnieją marne szanse, że skorzysta z atrakcji, które miasto posiada. Wspomniane wcześniej Czeskie Hradczany to miejsce, w którym rezydowali królowie, czeski Zamek Królewski ze specjalną Złotą Ulicą dostępną jedynie dla osób posiadających bilet. Na zamek na Hradczanach warto zarezerwować sobie cały dzień.

Jarmark Bożonarodzeniowy w przerwie świątecznej?

Każde większe europejskie miasto organizuje przed świętami jarmark Bożonarodzeniowy. Można na takim jarmarku spróbować lokalnego jedzenia, często napić się grzanego wina, a poza tym zrobić zakupy świąteczne i odpocząć wśród iście świątecznej atmosfery. Jeżeli ktoś wybiera się na Jarmark Bożonarodzeniowy w Tallinie to warto zarezerwować sobie zawczasu środek transportu. Z polskich lotnisk można dotrzeć bezpośrednio na lotnisko w Tallinie, ale warto mieć świadomość, że w związku z przerwą świąteczną upolowanie biletu nie musi być łatwe.

Relaks w przerwie świątecznej

W przerwie świątecznej można jechać do Pragi i zwiedzać Czeskie Hradczany, można także wybrać Jarmark Bożonarodzeniowy w Tallinie, ale dla tych, którzy chcą prawdziwie odpocząć jest wiele propozycji. Jedną z nich są Gorące źródła na Słowacji. Baseny termalne to doskonały pomysł dla wszystkich, którzy chcą poczuć prawdziwy relaks, w zależności od biletu w termach można przebywać nawet cały dzień.

Wody w gorących źródłach mają także funkcje lecznicze. Każdy, kto boryka się z problemami układu ruchu czy kręgosłupa będzie po takiej wizycie w basenach termalnych czuć się doskonale. Gorące źródła na Słowacji to także dobry pretekst aby wybrać się do jednej z górskich miejscowości. Baseny termalne zazwyczaj występują w górach, a nie ma nic lepszego niż zaśnieżone szczyty czy to polskich czy słowackich tatr. W górach klimat świąteczny jest spotęgowany tym, że nie tylko wszędzie leży śnieg, ale kapele góralskie grają kolędy.

Przerwa świąteczna to czas specyficzny. Chęć przeżycia świąt Bożego Narodzenia miesza się z chęcią odpoczynku i zobaczenia czegoś ciekawego. Warto wyjazd wcześniej przemyśleć, aby się nie zawieść.

Zostaw komentarz