Zdrowie i uroda

Zdrowe włosy – ochrona i pielęgnacja

Włosy
Napisany przez easylife

WłosyWłosy są istotnym elementem naszego wizerunku, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Przez wielu postrzegane są jako wizytówka człowieka, dlatego niezwykle ważne jest, aby miały zdrowy i piękny wygląd. Codzienna pielęgnacja włosów powinna zatem być naszym stałym nawykiem.

Regeneracja włosów  po lecie

Po wakacjach powinniśmy szczególnie zadbać o kondycję naszych włosów, które pod wpływem ekspozycji na słońce oraz kontu z chlorowaną lub słoną wodą, uległy znacznemu osłabieniu.

Jeśli końcówki włosów są przesuszone, warto podciąć je, aby nadać fryzurze zdrowy wygląd. Konieczna jest również intensywna regeneracja włosów za pomocą masek i  odżywek. Warto udać się również do fryzjera na zabieg intensywnej regeneracji za pomocą serum.

Codzienna pielęgnacja włosów

Ważne jest, a by do codziennego mycia włosów używać odpowiednich szamponów, dopasowanych do ich rodzaju. Na rynku istnieje ogromny wybór serii do włosów, składających się z szamponu i odżywki. Większość z nich różni się jedynie marką i ceną i niekoniecznie tańszy produkt oznacza gorszą jakość. Często ziołowe szampony polskich producentów są nie tylko tańsze, ale również dużo zdrowsze dla włosów, gdyż zawierają stosunkowo małą ilość chemicznych składników.

W trakcie mycia głowy unikajmy bezpośredniego nakładania szamponu na włosy. Wyciśnijmy odpowiednia ilość na dłoń i rozmieszajmy z wodą, a następnie rozprowadźmy całość na włosach.

Jeśli mamy włosy przetłuszczające się, stosujmy delikatne i łagodne dla skóry głowy szampony, najlepiej z rumianku, chmielu, słonecznika, czy aloesu lub takie, które nadają włosom puszystość.

Włosy o słabej kondycji, łamliwe i podatne na wypadanie wymagają szczególnej ochrony i pielęgnacji. Objawy te świadczyć mogą o niewłaściwej diecie, ubogiej w witaminy i mikroelementy. Dlatego oprócz odpowiednich szamponów i odżywek warto sięgać po odpowiednie suplementy diety, które uzupełnią niedobory ważnych składników mineralnych.

Właściciele suchych włosów muszą szczególnie uważać na nie podczas codziennej pielęgnacji., gdyż nawet czesanie i układanie może im zaszkodzić. Należy stosować szampony i odzywki wygładzające oraz nawilżające powierzchnie włosa. Ważne jest również, aby unikać ich przesuszania, dlatego niezbędna będzie rezygnacja z suszenia gorącym powietrzem, a także ograniczenie wizyt na solarium i kąpieli w słonej wodzie.

Stosując tych kilka powyższych zasad będziemy cieszyć się zdrowym i pięknym wyglądem naszych włosów przez długi czas.

Zostaw komentarz