Zdrowie i uroda

Odchudzanie bez diety i ćwiczeń

Napisany przez easylife

Odchudzanie większości osób kojarzy się ze żmudnym liczeniem kalorii, spożywaniem niesmacznych, jałowych posiłków i wyczerpującymi ćwiczeniami fizycznymi, najlepiej na siłowni. Na podejmowanie takich radykalnych działań nie każdy ma czas i ochotę – a dobra wiadomość jest taka, że wcale nie trzeba tego robić. Wesprzeć odchudzanie można też na inne sposoby, które przy okazji fantastycznie wpłyną na zdrowie. 

Zmiana nawyków żywieniowych

W przypadku wielu osób winą za nadwagę i niemożność jej pozbycia się należy obarczyć nie tyle niezdrową dietę, co złe nawyki żywieniowe. Kiedy ma się do czynienia z taką sytuacją, wystarczy wprowadzić do swego życia nieznaczne modyfikacje, by już po krótkim czasie zauważyć, że waga spada praktycznie bez żadnego wysiłku. Dodatkowym tego skutkiem będzie poprawa samopoczucia i lepsza dbałość o zdrowie. 
Od czego zacząć? Karygodnym błędem jest przede wszystkim pomijanie posiłków i nieregularność ich spożywania. Skutkuje to jedzeniem dużych ilości pokarmów na raz, wobec czego organizm nie może sobie poradzić z ich strawieniem i odkłada je w postaci tkanki tłuszczowej. Magazynuje ją też na wypadek kolejnych okresów głodu. Trzeba więc jadać regularnie, najlepiej 5 niewielkich posiłków w ciągu dnia, zamiast na przykład 2 dużych.
Poza tym nie trzeba stosować restrykcyjnej diety, by odżywiać się zdrowo i lekko. Wystarczy między innymi piec czy gotować zamiast smażyć (zwłaszcza w głębokim tłuszczu), a także zamieniać stosowane do tej pory produkty żywnościowe na zdrowsze. 

Co warto wybierać?

Nie da się ukryć, że chęć odżywiania się zdrowo i lekko wymaga sporej kontroli. Trzeba bowiem nie tylko wybierać zdrowe, wartościowe składniki pokarmowe, ale też wczytywać się w ich etykiety. W powszechnie dostępnych produktach można znaleźć ogromne ilości niepolecanych składników, między innymi ukrytą sól i cukier, a także konserwanty i inne chemiczne dodatki, które szkodzą organizmowi. Kiedy chcemy mieć pewność, że wybieramy tylko wartościowe składniki, na przykład soki owocowe bogate w błonnik, a nie w cukier, warto sięgać po ekologiczne produkty. Są one bogactwem cennych dla zdrowia składników, a jednocześnie zawsze posiadają dużo mniej kalorii, cukru i soli.
Kiedy nie ma się dostępu do takich artykułów, warto kupować produkty ekologiczne online, w zaufanych sklepach ze zdrową żywnością. Lepiej zaś unikać kupowania takich pokarmów na przykład na stoiskach w zwykłych supermarketach, gdyż tylko udają one naturalne i ekologiczne, a tak naprawdę daleko im do tego.

Zostaw komentarz