Zdrowie i uroda

Sporty dla zapracowanych

sport
Napisany przez easylife

W dzisiejszym świecie ludzie są tak zapracowani, że trudno im znaleźć czas na poprawę swojego zdrowia i samopoczucia przez sport. Poniższy poradnik to przykład na to, że można do naszego napiętego grafiku wcisnąć takie rodzaje sportów, które przy małym nakładzie czasowym pozwolą osiągnąć nam dobre wyniki.

Tabata- jest to rodzaj treningu, który polega na bardzo intensywnym wykonywaniu kilku ćwiczeń pod rząd z ciężarem własnego ciała. Sama intensywność powoduje już szybkie spalanie tkanki tłuszczowej, ale przez to, że jest to pochodna treningu interwałowego, nasz organizm jest w wzmożonym wysiłku jeszcze kilka godzin po treningu, co za tym idzie, spalamy kalorie odpoczywając po wykonanej sesji.
Początkowo tabata trwa 4 minuty, w zależności od naszego doświadczenia możemy ten trening wydłużyć i zadbać o jeszcze większą intensywność. Jednak nawet gdyby nasz trening trwał 16 minut, to będzie to niewiele w porównaniu do spędzonych dwóch godzin na siłowni.

Squash- jest to gra podobna do tenisa, jednak nie mamy tutaj siatki na środku boiska, a jest ściana. Mamy odbić piłkę od ściany tak, aby naszemu przeciwnikowi było jak najtrudniej ją odebrać. Jest to niesamowicie efektywny sport pod względem spalania tkanki tłuszczowej. Wykonujemy masę pracy, chodząc, biegając, odbijając piłkę. Drugim czynnikiem, dzięki któremu ten sport jest bardzo “opłacalny” pod względem zdrowotnym jest fakt, iż daje niesamowitą przyjemność. A jak wiadomo sport uprawiany z pasji i z przyjemnością jest 2 razy bardziej efektywny niż taki, do którego musimy się zmuszać.

Każdy sport można uprawiać w taki sposób, aby trening nie zajął nam połowy dnia, a żebyśmy czerpali z niego jak najwięcej profitów. Zwykłe bieganie też może być bardzo dobrym spalaczem tłuszczu. Wystarczy dojść do pewnego poziomu, a potem robić interwały biegając.
Można też łączyć przyjemne z pożytecznym. Każdy z nas zasługuje na chwilę wytchnienia na przykład z żoną, czy dziewczyną, zamiast siedzieć przed telewizorem idźcie na rower. Nie spala w szaleńczym tempie kalorii, ale jazda jest przyjemna, a podczas niej możemy skupić się na rozmowie, planach itp. To też w pewien sposób jest oszczędność czasu.

Zostaw komentarz