Styl życia

Sprzęt crossfit potrzebny do treningu i ćwiczenia

Napisany przez easylife

Crossfit cieszy się coraz większą popularnością także w Polsce. W związku z tym powstaje coraz więcej sklepów sprzedających sprzęt dedykowany osobom uprawiających właśnie tego typu aktywność fizyczną. Nie brakuje również klubów i siłowni, które zadbały o sektor dla miłośników crossfitu. Jest on połączeniem gimnastyki sportowej, ponoszenia ciężarów i treningu aerobowego. Pojawia się zatem pytanie, czego będziemy potrzebować, jeśli również pragniemy rozpocząć swoją przygodę z crossfitem?

Sprzęt crossfit potrzebny do treningu i ćwiczenia

W przypadku crossfitu tak naprawdę to nie ma potrzeby inwestowania w jakiś specjalistyczny sprzęt i można wykonywa trening samodzielnie w domu. Inną opcją jest branie udziału w specjalnych zajęciach organizowanych przez klub crossfit. Wówczas należy zwrócić uwagę na to, czy dana placówka jest certyfikowana i posiada stosowne uprawienia do organizowania zajęć z crossfitu. Jeśli jest się osobą początkującą, to znacznie lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na zajęcia crossfit pod okiem trenera, aby nauczyć się prawidłowego wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Opanowanie techniki jest wręcz kluczową kwestią. Jeśli ćwiczenia będą wykonywanie nieprawidłowo, to zwiększa się drastycznie ryzyko wystąpienia kontuzji. W przypadku osób mających już wiedzę na temat poprawnej techniki mogą stworzyć własną salę do ćwiczeń, kupując odpowiedni sprzęt. Co zatem będzie przydatne? Jak najbardziej warto zainwestować w sztangi i hantle, dodatkowe obciążniki, drążki, piłki lekarskie, skakanki, liny do podciągania, kółka gimnastyczne, klatkę do ćwiczeń, wioślarza treningowego, kettlebells i przyrządy do wykonywania pompek/brzuszków.

Do ćwiczeń crossfit niezwykle pomocne okazują się również różnego typu akcesoria, które są łatwo dostępne i nie kosztują zbyt wiele. Warto zaopatrzyć się w rękawiczki do ćwiczeń, które ochronią dłonie oraz w różnego rodzaju uchwyty do podciągania się na drążku, bandaże chroniące przed urazami, liny jutowe, pasy i gumy. Na trening crossfit składa się wiele przeróżnych ćwiczeń. Najpopularniejszymi są przysiady, pompki szwedzkie, podciąganie na drążku, uderzenia piłką lekarską o ścianę, wysoki na skrzynie, stanie/chodzenie na rękach, pompki przy ścianie na rękach czy podskoki na skakance.

Zostaw komentarz