Dom i wnętrze

Szafki RTV – praktyczne uzupełnienie wystroju

szafki tv
Napisany przez easylife

Szafki RTV to nie tylko meble, na których trzymasz telewizor, ale także praktyczne zagospodarowanie pewnej części przestrzeni. Warto ułatwiać sobie codzienne funkcjonowanie we własnym domu i mieć pod ręką wszystko, co potrzebne. Szafki pod telewizor to również schowki na drobiazgi: piloty, baterie, instrukcje obsługi, drobne przedmioty czy dokumenty. 

Szafki RTV na brw.pl – jakie wybierać?

Trudno jednym zdaniem odpowiedzieć na pytanie, jak wybrać najlepszą szafkę RTV? Wszystko zależy od dominującego stylu umeblowania, kolorystyki we wnętrzu, wolnej przestrzeni, przeznaczonej na ten konkretny mebel i tego do czego właściwie szafka jest nam potrzebna. Oczywiście przede wszystkim służy jako mebel pod telewizor, głównie od tego uzależniamy jej rozmiary. 

Nie zapominajmy jednak, że to także miejsce na przechowanie przedmiotów. Zazwyczaj szafki posiadają półki (zamknięte lub otwarte), szuflady, schowki. Możesz trzymać tam mnóstwo rzeczy, szczególnie, jeśli narzekasz na brak miejsca. Ładowarki, baterie, piloty, ważne dokumenty, czasopismo czy książkę, którą chcesz mieć pod ręką, a nawet plik ulubionych zdjęć. To już zależy od ciebie. 

Jeżeli masz dobrze zagospodarowaną przestrzeń albo lubisz minimalizm, z pewnością postawisz na proste modele szafek jak Kaspian czy Indiana, choć i one mają trochę miejsca na drobiazgi. Miłośnicy stylu skandynawskiego postawią na będące połączeniem bieli i drewna szafki Holten lub Erla, kolonialnego – Natalia lub Idento a loftowego – Byron. To tylko kilka luźnych propozycji, ponieważ szafki RTV tak samo jak wszystkie inne meble muszą być dobrane do całości wystroju i jego kolorystyki.

Szafki RTV – na co zwracać uwagę

Jak we wszystkich innych meblach – szafach, szafkach, witrynach i innych – szczegóły potrafią zaważyć na całości. Dlatego warto zwracać uwagę na uchwyty przy drzwiczkach, nóżki, ornamentykę, błyszczące dodatki, połączenia kolorystyczne, usłojenie drewnianych części mebla. Na brw.pl znajdziesz szafki pod telewizor białe matowe i na połysk, lub będące połączeniem bieli i drewna, kolory takie tak dąb monastery, dąb april, dąb wotan, modrzew Sibiu złoty, dąb sonoma, wenge i wiele innych. 

Jedne są ozdobne z dodającymi lekkości nóżkami, ozdobnymi ornamentami, inne ascetyczne i surowe, niektóre z wyraźnie podkreślonym usłojeniem, co też wpłynie na całość wystroju, a inne gładkie i jednokolorowe. Większość szafek ma na tylnej ściance otwory, służące do wentylacji oraz swobodnego wyciągnięcia przez nie kabli. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które pomaga zachować estetykę mebla, nie zakłóconą przez plączące się wszędzie kable.

 Jeśli masz dużo miejsca na ścianie i możesz pozwolić sobie na powieszenie telewizora na ścianie, szafka RTV oprócz funkcji schowka na potrzebne drobiazgi może również służyć do postawienia na niej podkręcających styl wystroju bibelotów. A jeśli cenisz bardziej nowoczesne rozwiązania, zdecyduj się na wiszącą szafkę. Będzie to ciekawe urozmaicenie wnętrza, które nabierze nowoczesnego charakteru. Zajrzyj na brw.pl i wybierz idealną szafkę do swojego salonu.

Zostaw komentarz