Zdrowie i uroda

Usuwanie zmarszczek. Ile kosztują zabiegi kosmetyczne na twarz?

zmarszczki
Napisany przez easylife

Zmarszczki to naturalny skutek procesu starzenia się skóry, ale mogą wynikać także z jej przesuszenia czy złej diety oraz zanieczyszczenia środowiska. W jaki sposób skutecznie usunąć je w gabinecie kosmetycznym lub kosmetologicznym?

Usuwanie zmarszczek przy pomocy  kwasu hialuronowego

Jedną z najskuteczniejszych metod na pozbycie się zmarszczek w ciągu zaledwie 15 minut jest ostrzykiwanie kwasem hialuronowy. Jedna jego ampułka kosztuje około 1200 zł, a za jej pomocą można delikatnie usunąć zmarszczki z całej twarzy lub nawet mocne bruzdy z jednej jej części, jak na przykład czoła. Kwas hialuronowy to naturalna substancja obecna w ciele człowieka, lecz z wiekiem jest jej coraz mniej. Wstrzykiwany preparat wypełnia zmarszczki i wypycha je od środka. Efekt utrzymuje się przez kilka do kilkunastu miesięcy, po czym preparat wchłania się i zabieg trzeba powtórzyć.

Botoks- najlepszy na czoło

Pierwsze zmarszczki zazwyczaj powstają na czole i z wiekiem się pogłębiają. Po jakimś czasie, jeżeli odpowiednio nie zadba się o skórę, są one widoczne nawet z daleka. Usuwanie zmarszczek za pomocą zastrzyków botoksu polega na kontrolowanym paraliżu mięśni, które przestają się kurczyć, zaś twarz w rezultacie nie marszczy się. To może usunąć zmarszczki oraz zapobiec powstawaniu kolejnych. Zabieg z użyciem botoksu można wykonać już za 800 złotych. Zaleca się wybrać ceniony i zaufany gabinet kosmetyczny lub kosmetologiczny, ponieważ skutki źle wykonanego zabiegu doprowadzają do tego, że twarz wygląda nienaturalnie. Także wszelka przesada nie jest w tym względzie wskazana, jednakże jeżeli zachowuje się równowagę, rezultaty mogą być naprawdę bardzo dobre.

Mezoterapia igłowa, czyli witaminy dla skóry

Mezoterapia z użyciem igły, za pomocą której ostrzykuje się twarz preparatem witaminowym to nie tylko sposób na usuwanie zmarszczek, ale także na to, by dodać twarzy jędrności i kolorytu. Chociaż zabieg może się wydawać drastyczny, ponieważ kosmetyczka nakłuwa twarz igłą co kilka milimetrów, by wprowadzić preparat, nie jest ona nawet zbyt bolesny. Mezoterapia igłowa kosztuje zwykle poniżej 300 zł.

Zostaw komentarz