Zdrowie i uroda

Wiosenna metamorfoza? Postaw na zdrowie i doskonałą figurę

wiosenna metamorfoza
Napisany przez easylife

Wiosna to drugi w roku, zaraz po pierwszych próbach realizacji noworocznych postanowień, moment, gdy stawiamy sobie za cel zmianę dotychczasowych nawyków na zdrowsze. Aby tym razem nasz osobisty projekt zakończył się sukcesem i długotrwałym efektem, zaplanujmy go zgodnie ze sprawdzonymi praktykami. 

Dieta + sport + odpoczynek = sukces

Te trzy składowe stanowią trzon naszego planu. Każda z nich wymaga indywidualnego podejścia dostosowanego do naszych możliwości. Dziś podpowiemy, na co zwrócić uwagę planując zdrowotną metamorfozę na wiosnę w oparciu o te trzy elementy.

Dieta 

Zarówno badania naukowe, jak i opinie ekspertów z dziedziny dietetyki oraz sportu są zgodne z twierdzeniem, że dieta stanowi 70, a nawet 80% sukcesu, jeśl zależy nam na uzyskaniu satysfakcjonujących efektów w postaci idealnej sylwetki. Trudno się z tym nie zgodzić, bowiem sposób żywienia determinuje funkcjonowanie naszego organizmu, wpływa na metabolizm, a także na nasze samopoczucie, a co za tym idzie, na kondycję i determinację w dążeniu do celu. 

Jednocześnie kwestia diety okazuje się być jednym z najtrudniejszych elementów na drodze do zrzucenia wagi, gdyż dotychczasowe nawyki żywieniowe są często tak silne, że organizm jest wręcz od nich uzależniony. Różnie też bywa z naszą konsekwencją w trzymaniu się zasad dietetycznych, a dodatkowy wpływ czynników zewnętrznych takich jak brak czasu, pośpiech, natłok obowiązków, są dużym utrudnieniem w utrzymaniu żywieniowego rygoru. 

Jeśli więc czujemy, że samodzielne planowanie i przyrządzanie dietetycznych posiłków może nie sprawdzić się w naszym przypadku, doskonałym rozwiązaniem będzie catering dietetyczny. Tego rodzaju oferta cieszy się rosnącą popularnością zarówno wśród sportowców, młodych mam, jak i osób, które na co dzień chcą odżywiać się zdrowo nie angażując przy tym swojego czasu na przygotowywanie posiłków. Usługa polega na tym, że każdego dnia otrzymujemy zestaw gotowych posiłków zgodnie z ustalonym wcześniej planem kalorycznym. Posiłki są odpowiednio zbilansowane, dostając wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Każde danie skomponowane jest pod okiem dietetyka, doświadczonego kucharza oraz technologa żywności, dlatego możemy liczyć nie tylko na zdrowy i pełnowartościowy skład, ale również na świetny smak potraw. 

Sport

Z tym elementem naszej wiosennej przemiany najwięcej trudności mają osoby, które do tej pory nie były typem sportowca. Przełamanie się do wysiłku wymaga wówczas sporej dawki determinacji i motywacji, a ta może minąć tak szybko, jak się pojawiła, jeśli nie zaplanujemy naszej aktywności sportowej rozsądnie. Przede wszystkim należy mierzyć siły na zamiary. Początki bywają trudne, więc nie ma sensu zakładać rygorystycznego planu, jeśli już po pierwszym treningu się zniechęcimy. Zacznijmy od dwóch 30-minutowych sesji w tygodniu ze średnio umiarkowaną intensywnością. Może to być trucht na świeżym powietrzu, jazda na rowerze czy gimnastyka w zaciszu własnego domu. W internecie znajdziemy dużo filmów z gotowymi lekcjami fitness. Wystarczy założyć wygodny strój, przygotować wodę do picia i ćwiczyć razem z instruktorem. 

Znalezienie sobie kompana do sportu będzie dodatkowym motywatorem i sprawi, że aktywność minie w przyjemnej atmosferze. 

Po 3-4 tygodniach, gdy przyzwyczaimy się do danego treningu, możemy dołożyć kolejny dzień ćwiczeń lub wydłużyć, bądź utrudnić dotychczasowy trening. Wszystko oczywiście robimy stopniowo i w takim trybie, aby mimo wysiłku nadal czuć motywację i chęć do działania.

Odpoczynek

Ostatnim, lecz wcale nie najmniej ważnym elementem składowym naszego sukcesu jest odpoczynek. Jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu oraz jego regeneracji, a także pozwala wyciszyć nasze myśli i uwolnić się od problemów dnia codziennego. 7-8 godzin snu to zalecane minimum, którego warto się trzymać. Każdego dnia warto również znaleźć choć kwadrans na to, aby odpocząć od pracy i obowiązków. Możemy w tym czasie poczytać książkę, posłuchać muzyki leżąc wygodnie na kanapie czy pomedytować. 

Brak odpowiedniej dawki odpoczynku może zniweczyć nasz cały trud włożony w utrzymanie diety oraz aktywności fizycznej, więc warto dbać o jakościowy sen i relaks każdego dnia.

Mamy nadzieję, że tych kilka wskazówek pozwoli Wam z sukcesem zakończyć wiosenną metamorfozę swojego ciała i jednocześnie utrzymać długotrwałe efekty diety oraz treningu.

Zostaw komentarz