Styl życia Zdrowie i uroda

Zdrowie pod choinką

prezenty
Napisany przez easylife

prezentyZapewne większości z nas nie obcy jest problem pomysłów na prezenty pod choinkę.

Co roku pragniemy podarować naszym bliskim coś wyjątkowego i dopasowanego do ich potrzeb, co sprawi, że obdarowana osoba poczuje się wyróżniona.

Jednak w rzeczywistości wybór odpowiedniego prezentu nie jest rzeczą prostą. Na ogół każdy z nas realizuje swoje potrzeby na bieżąco, ciężko jest znaleźć taki podarunek, który na pewno ucieszy bliską osobę. Wiele osób ma również tendencję do obdarowywania innych prezentami, które sami chcieli by dostać, czyli takimi, które realizują właśnie ich potrzeby. Wówczas prezent może okazać się całkowicie nietrafiony, co może wywołać lekkie zażenowanie obydwu stron.

Jak zatem wybrać prezent, który z dużym prawdopodobieństwem będzie zgodny z oczekiwaniami naszych bliskich oraz ich potrzebami?

Aby się tego dowiedzieć, warto zastanowić się, jakim typem charakteru jest dana osoba, jaki prowadzi tryb życia oraz czego na co dzień potrzebuje. Nie ulega wątpliwości, iż wszelkie prezenty związane ze zdrowiem i urodą są zawsze mile widziane, dlatego warto skupić się na określeniu potrzeb zdrowotnych naszych bliskich.

Prezent dla rodziców

Rodzice to zazwyczaj osoby zapracowane, na co dzień posiadające mnóstwo obowiązków, którym często brak,uje czasu na relaks oraz dbanie o swoją kondycję fizyczną i psychiczną. Nadmierny stres, brak snu oraz szybkie tempo życia sprawia, iż skóra traci swą sprężystość oraz gładkość, a włosy – swój dawny blask, dlatego dla mamy doskonałym prezentem będą suplementy diety poprawiające wygląd skóry, włosów i paznokci.

Mężczyźni, zwłaszcza po 40 roku życia często zapominają o tym, aby na co dzień dbać o swoje stawy ilości, które z wiekiem tracą swą wytrzymałość. Na skutek nadmiernego wysiłku fizycznego, dźwigania ciężarów oraz nieprawidłowej postawy, jak również nadużywania kawy, alkoholu i nikotyny, tkanka kostna traci wapń niezbędny do jej prawidłowej budowy. W takim przypadku idealnym prezentem będą preparaty zawierające wapń oraz inne minerały wzmacniające organizm.

Prezent dla sportowca

Osoby aktywne fizycznie na co dzień tracą wraz z potem wiele mikroelementów. Aby w organizmie procesy metaboliczne mogły zachodzić w prawidłowy sposób, należy stosować odpowiednią dietę,bogatą w niezbędne witaminy i minerały. Często jednak zapominamy o tym, przez co narażamy się na rożnego rodzaju dolegliwości spowodowane niedoborem cennych pierwiastków. Sportowcom warto podarować zestaw witamin bogaty w magnez, zwiększający wytrzymałość, jak również żelazo, potas i wapń.

Osoby uprawiające sporty ekstremalne lub takie, które mogą spowodować przeciążenia stawów,jak na przykład bieganie, wspinaczka, narciarstwo, snowboarding, powinny szczególnie dać o odpowiednią ochronę, dzięki której unikną kontuzji oraz stanom zapalnym. Jeśli wśród naszych bliskich mamy tego typu sportowców, dobrym pomysłem będą różnego rodzaju stabilizatory, czy ortezy zabezpieczające stawy.

Prezent dla studenta

Pewnie większość z nas pomyśli, iż prezent dla studenta to najprostsza sprawa, gdyż ucieszy go każdy podarunek. Zapewne jest w tym dużo prawdy. Nie zapominajmy jednak o tym, iż studenci na co dzień muszą podejmować duży wysiłek intelektualny, zwłaszcza w czasie sesji egzaminacyjnych. Wiąże się to przede wszystkim z długimi godzinami spędzonymi nad książkami oraz brakiem snu. Organizm studenta w pewnym momencie zaczyna cierpieć na niedobory witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowej pracy mózgu oraz układu nerwowego.

Aby wspomóc jego pracę należy dostarczyć mu takich minerałów jak magnez, żelazo oraz witamin z grupy B Dla sprawnego myślenia oraz koncentracji niezbędna jest lecytyna, która można przyjmować w postaci suplementu diety. Natomiast aby dodać sobie energii i usunąć skutki braku snu doskonałym pomysłem będą preparaty, których głównym składnikiem będzie guarana, posiadająca właściwości zbliżone do kofeiny.

Dla seniora

Osoby starsze wymagają specjalnej ochrony, gdyż ich organizm nie jest w stanie samodzielnie radzić sobie z wieloma schorzeniami. Szczególnie zagrożony jest ich układ kostny, gdyż z wiekiem zmniejsza się masa kostna, co przy nieodpowiedniej diecie może prowadzić do rozwoju osteoporozy. Niezwykle istotna jest ochrona stawów, które z roku na rok coraz bardziej się zużywają, a to prowadzić do wielu chorób,w tym reumatoidalnego zapalenia. Dziadkowi i babci warto zatem kupić pod choinkę tabletki na stawy zawierające kolagen oraz wapń. Osoby starsze powinny również zadbać o swoje serce oraz układ krwionośny, od zdrowia którego zależy funkcjonowanie wszystkich organów w naszym ciele.

Seniorom z pewnością spodobają się preparaty wzmacniające pamięć, bogate w lecytynę, magnez oraz mangan.

Zanim wybierzemy dla naszych bliskich prezent pod choinkę, dokładnie zastanówmy się, czego tak naprawdę oni potrzebuje. Biorąc pod uwagę powyższe wskazówki podarujemy najbliższym to, co jest w życiu najcenniejsze – miłości zdrowie.

Zostaw komentarz