Styl życia

11 pomysłów, jak samodzielnie nauczyć się angielskiego

nauka angielskiego
Napisany przez easylife

Samodzielna nauka języka angielskiego przynosi duże efekty. Istnieje kilka sposobów na to, aby się nauczyć języka. Oto propozycje, dzięki którym w  prosty i wygodny sposób możemy przyswajać wiedzę, uczyć się słówek oraz gramatyki.

1. Aplikacje

Istnieją darmowe aplikacje do nauki angielskiego, w których można regularnie uczyć się słówek. Są one dostępne do ściągnięcia w internecie.

2. Fiszki po angielsku

Fiszki są niezastąpionym sposobem na uczenie się słówek po angielsku. Dobrze jest uczyć się z przyjacielem, albo znajomym.

3. Serwisy internetowe

Istnieją również serwisy do nauki angielskiego. Można na nich znaleźć różnego rodzaju ćwiczenia gramatyczne, a także takie, które ułatwią zapamiętywanie słówek.

4. Filmy po angielsku

Dobrym sposobem na ćwiczenie angielskiego ze słuchu jest oglądanie filmów po angielsku z napisami. W ten sposób można połączyć przyjemność z oglądania, z nauką. Po jakimś czasie powinno wyłączyć się napisy i zacząć oglądać tylko po angielsku.5. Muzyka

Dobrze jest również słuchać zagranicznych piosenek. Piosenki znacznie prościej jest się nauczyć, niż czysto przepisanych słówek. W ten sposób można bardzo dużo się nauczyć.

6. Czaty angielskie

Innym sposobem na uczenie się języka angielskiego jest rozmawianie na czatach angielskich. Są strony, na których zrzesza się wiele osób, które chcą się uczyć i rozmawiać po angielsku.

7. Skype

Skype umożliwia znalezienie zagranicznych znajomych, dzięki którym możliwe jest uczenie się praktycznego używania języka w mowie.

8. Książki

Książki są idealnym źródłem, aby nauczyć się zagranicznej gramatyki. Są one opracowywane według poziomów.

9. Zagraniczna prasa

Dobrze jest również czytać zagraniczne gazety. W ten sposób można poznać język potoczny. Oczywiście należy unikać pism specjalistycznych, w których słownictwo może być bardzo skomplikowane.

10. Zagraniczne radio

Dobrym sposobem na nauczenie się akcentu jest słuchanie zagranicznego radia. Z czasem zacznie się rozumieć coraz więcej.

11. Wycieczka za granicę

Wakacje za granicą są bardzo dobrym sposobem na nauczenie się praktycznego używania języka angielskiego. Poprzez rozmowę i słuchanie można dużo się nauczyć.1 komentarz

  • Ja jednak do tego i tka bym dorzuciła jakiś kurs albo indywidualne lekcje. Sama długo się uczyłam języka angielskiego, jednak dopiero najlepsze efekty zauważyłam po kursie w szkole Berlitz. Dzięki nim nauczyłam się poprawnie mówić oraz przełamałam swoją barierę językową.

Zostaw komentarz