Styl życia

Zwiedzamy województwo lubuskie

lubuskie
Napisany przez easylife

Polska jest taka piękna i warto eksplorować różne jej zakątki. Jednym z nich jest województwo lubuskie, które zachwyci zarówno miłośników przyrody, jak i aktywnego wypoczynku na łonie natury, jak również zwolenników zwiedzania miejsc historycznych. Noclegów warto szukać w większych miastach, takich jak na przykład Zielona Góra albo Gorzów Wielkopolski, tak by mieć dobre miejsce wypadowe do najbardziej atrakcyjnych części województwa. 

Jeziora lubuskie

Województwo lubuskie jest bardzo zielone, jest najbardziej zalesionym województwem w całej Polsce, którego piękną przyrodę chronią parki narodowe i krajobrazowe. Jest nazywane ” krainą pięciuset jezior”, zachwyci zatem miłośników wody, zachwyci zatem miłośników wody którzy uwielbiają nad nią wypoczywać i obserwować naturę. Warto odwiedzić obszar Parku Narodowego Ujście Warty, który zachwyca nieokiełznana dziką przyrodą.Atrakcje turystyczne województwa lubuskiego

W województwie lubuskim atrakcji turystycznych nie brakuje, z pewnością osoby odwiedzające ten region Polski będą miały przynajmniej kilka miejsc do odwiedzenia. Dla miłośników militariów oraz historii, niesamowitą gratką będzie Międzyrzecki Rejon Umocniony (MRU), z największym na świecie systemem podziemnych fortyfikacji, która obecnie przez sporą część roku są zamieszkane przez tysiące nietoperzy. Dla miłośników turystyki sakralnej również znajdzie się coś ciekawego.

Z pewnością warto zarekomendować Szlak Kościołów Drewnianych Regionu Kozła, na którym można zwiedzić między innymi najstarszy kościół drewniany w Europie. Poza tym nie sposób nie wspomnieć o jeszcze jednym ciekawym miejscu i ogromnej atrakcji, jakim jest figura Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie, która jest najwyższą tego typu figurą na świecie, nawiązującą do tej słynnej z Rio de Janeiro.

Co zwiedzić w lubuskiem

Aby trochę zmienić klimat, warto odwiedzić Park Mużakowski, wpisany kilka lat temu na listę UNESCO, co z pewnością jest jego doskonałą rekomendacją. To park krajobrazowy w stylu angielskim, niezwykle zadbany i pięknie zaprojektowany, leżący na terenie Polski, ale też Niemiec. Na jego terenie znajduje się między innymi Arboretum, a także Pijalnia Wód Mineralnych. Wstęp do parku jest bezpłatny.Zostaw komentarz