Styl życia

2 wskazówki, dzięki którym wybierzesz koszulkę treningową

Napisany przez easylife

trainingPogoda cały czas nas rozpieszcza i zachęca do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Wielu z nas, mimo że nie ma problemów z opracowywaniem programów treningowych, nie wie, jak wybrać odzież treningową. A przecież niezależnie od tego czy szukasz koszulki do biegania, czy też do grania w piłkę nożną, musisz wiedzieć, jak ją wybrać. Oto nasze 3 wskazówki, dzięki którym kupisz koszulkę idealną.

Koszulka treningowa ma za zadanie zapewnić komfort trenowania sportu, gwarantować przewiewność, odciągać pot od skóry i nie dopuszczać do przegrzewania lub wyziębiania organizmu. Warto zatem wiedzieć, jak spośród tylu oferowanych nam na rynku rozwiązań wybrać to najlepsze.

Po pierwsze: koszulka treningowa w idealnym rozmiarze

Nie od dziś wiadomo, że najlepsze rozwiązania to te, które są idealnie dopasowane do nas i naszych potrzeb. – Podstawą dopasowania koszulki treningowej jest jej rozmiar, nie może być ona ani za mała ani za duża. W pierwszym przypadku mogłaby krępować ruchy, powodować bolesne otarcia i tym samym negatywnie wpływać na komfort gry. – mówi doradca klienta ze sklepu sportowego allsports.pl. – Dodam tylko, że zbyt obszerna koszulka treningowa – niezależnie od tego, czy będzie przeznaczona do biegania czy też grania w piłkę nożną, może powodować ryzyko urazu – szczególnie jeśli mowa o grze zespołowej, gdzie zawodnicy mogą zaczepić się o nią. Poza tym, tak jak w przypadku za małej koszulki, za duża również krępuje ruchy. Koszulka musi być idealnie dopasowana. – dodaje specjalista z futbolsport.pl

Po drugie: Zwróć uwagę na materiał

W zakresie odzieży sportowej kluczowy jest materiał, z jakiego jest wykonana. Czasy, gdy ćwiczyło się w bawełnianych koszulkach odeszły już w zapomnienie. – Bawełna, mimo że całkowicie naturalna, kompletnie nie sprawdza się w przypadku odzieży treningowej. Nasiąka potem, robi się ciężka i oblepia ciało krępując tym samym ruchy. Koszulki treningowe nowej generacji wykonane są ze specjalnych włókien, które absorbują wilgoć i odciągają ją od skóry, są przy tym przewiewne i zapewniają maksymalny komfort. – przekonuje wspomniany specjalista z futbolsport.pl. Poza tym dobre koszulki treningowe mają wbudowane na swojej powierzchni siateczki (rozmieszczone w strategicznych miejscach), dzięki którym wilgoć jest jeszcze skuteczniej odprowadzana.
Dobra koszulka treningowa to wydatek, który się opłaca. Zapewnia ona komfort i jest trwała. Wystarczy ją tylko dobrze wybrać.

Zostaw komentarz