Styl życia

Andaluzja – mały raj na południu Hiszpanii

Napisany przez easylife

andaluzjaCzy marzy Ci się urlop w tropikalnym klimacie, w otoczeniu przyjaźnie nastawionych ludzi, pięknej roślinności, wspaniałego jedzenia i niczym nie zmąconego spokoju? Jeśli tak to Andaluzja jest właśnie dla Ciebie. Przyjrzyjmy się bliżej, co ma do zaoferowania ta leżąca na południu Hiszpanii kraina.

Krajobraz i klimat

To zdecydowanie największy atut tego regionu. Andaluzja może pochwalić się niezwykle zróżnicowanym krajobrazem, w którym znajdziemy nie tylko piękne, piaszczyste plaże i morze, ale również niezwykłe szczyty górskie, lasy z bujną roślinnością czy sięgające po horyzont gaje oliwne. Z tego względu każdy znajdzie coś dla siebie.

W Andaluzji lata są upalne, a zimy ciepłe i wilgotne. Przez większą część roku mamy słoneczną, niemal bezchmurną pogodę, co sprzyja korzystaniu z rozrywek na świeżym powietrzu.

Turystyka

Osoby nastawione na zwiedzanie z pewnością nie będą rozczarowane. Andaluzja jest doskonałym miejscem dla tych, którzy pragną poznać dawną kulturę i historię tego regionu, który przez wiele stuleci był pod silnym wpływem muzułmańskim, czego efektem jest wspaniała architektura.

Atrakcją regionu są również białe wioski, czyli pueblos blancos, które znajdziemy w takich prowincjach, jak Kadyks czy Malaga. Swą nazwę wywodzą od bielonych wapnem fasach, co na tle błękitnego nieba oraz zieleni traw oraz drzew daje niesamowity efekt wizualny.

Andaluzja zachęca również pięknymi rezerwatami przyrody, wspaniałą architekturą miasteczek i wiosek, a także obiektami kulturalnymi, jak areny corridy, pałace, muzea i zamki.

Kulinaria

Dla wielu osób hiszpańska kuchnia to główny cel podróży w tamtejsze rejony. Andaluzja wyróżnia się na tym tle własną sztuka kulinarną.

Będąc w Andaluzji nie można nie skosztować pysznych tapas, czyli przekąsek serwowanych niemal w każdym barze. Mogą to być oliwki w oliwie, niewielkich rozmiarów porcje sałatek, mięsa, ryb czy ślimaków w sosie. Koniecznie trzeba skusić się na dania na bazie ryb i owoców morza, a dla ochłody posilić się orzeźwiającym gazpacho lub salmorejo.

Nie można również zapomnieć o tym, że w Andaluzji, a właściwie w Jerez de la Frontera produkowana jest wyśmienita cherry (jerez).

Polecamy zajrzeć na www.andaluzja24.pl, gdzie znajdziecie sporo ciekawostek na temat zwiedzania Andaluzji, kulinariów oraz praktycznych porad dla turystów.

Zostaw komentarz